Дани Алвеш спаси Бразилия от загуба срещу Парагвай (ВИДЕО)

Бразилия губеше с 0:2 до 79-ата минута, но не се предаде и изравни

Гол на Дани Алвеш в добавеното време спаси Бразилия от загуба срещу Парагвай в световните квалификации в Южна Америка. „Гуараните” водеха с 2:0 до 79-ата минута, но бразилците отказаха да се предадат в Асунсион и изравниха в края, въпреки че бяха без двама от лидерите си – Неймар и Давид Луис.

Парагвай осъществи натиск в началото и кариоките някак оцеляха, а нападателят на Сантос Рикардо Оливейра дори удари греда в 27-ата минута.

5 минути преди почивката Едгар Бенитес нахлу по десния фланг и центрира, а Дарио Лескано засече в земята и топката се вдигна, влизайки в мрежата зад бразилския страж Алисон за 1:0.

Дунга пусна Хълк на мястото на Фернандиньо на почивката, но само 4 минути след паузата Бразилия инкасира втори гол. Роке Санта Крус, който влезе на смяна принудително още в 10-ата минута, се справи с трима и намери Ортиз, който центрира и асистиралият за първия гол Едгар Бенитес изпревари пазача си, за да мушне ниско в мрежата – 2:0.

11 минути преди края Хусто Вияр не успя да се справи с далечен изстрел на Хълк и Рикардо Оливейра намали на 2:1 при добавката.

Парагвай виждаше как печели все пак, но в 92-ата минута Вилиян намери Дани Алвеш, а десният бек на Барселона сви към наказателното поле и преодоля вратаря за 2:2.

Бразилия и Парагвай имат по 9 точки в световните квалификации и са на шесто и седмо място. Следващият седми кръг от квалификациите в Южна Америка са в края на август.