Надал се класира за полуфиналите в Барселона

Испанецът, който е водач в схемата, победи номер 12 Фабио Фонини (Италия) с 6:2, 7:6(1)

Осемкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Барселона с награден фонд 2.15 милиона евро. Испанецът, който е водач в схемата, победи номер 12 Фабио Фонини (Италия) с 6:2, 7:6(1) за 1:49 час.

Номер 5 в световната ранглиста Надал взе четири поредни гейма в началото на мача и лесно спечели първия сет. Във втората част испанецът преодоля пасив от 3:5, след като водеше с 2:0. Носителят на 14 трофея от Големия шлме взе три поредни гейма и поведе с 6:5, а след това пропиля три мачбола. В тайбрека Краля не клея спечели със 7:1 точки и стигна до крайния успех.

В спор за място на финала Надал ще играе срещу победителя от двубоя между Андрей Кузнецов (Русия) и Филип Колшрайбер (Германия). Миналата седмица Рафа триумфира на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло и спечели първа титла за годината.

Двукратният шампион и втори поставен Кей Нишикори (Япония) също достигна до полуфиналите след успех над номер 11 Александър Долгополов (Украйна) със 7:5, 6:0 за 80 минути. На полуфиналите защитаващият титлата си японец ще играе срещу номер 6 Беноа Пер (Франция), който отстрани Малек Джазири (Тунис) с 3:6, 7:5, 6:1 след 2 часа престой на корта.