Христо Янев: Монтана е фаворит на финала, те са от А група

"Монтана стигна до финала, за какво подценяване говорите..."

Треньорът на ЦСКА заяви категорично, че Монтана ще бъде фаворит на финала за Купата на България на 25 май на „Васил Левски”. Днес ЦСКА помете Германея (Сапарева баня) с 10:0 на „Армията”, но на пресконференцията след мача повечето въпроси бяха насочени към предстоящия финал.

„Монтана са доста сериозен противник и заставам зад думите си. В Ловеч се бранеха 90 минути с цената на всичко да стигнат до финала. При всички положения много класен отбор. Нямам идея как ще подходят Монтана в мача, ще им гледаме мачовете и ще си направим ясна преценка какво ни предстои. При всички положения Монтана е фаворит в тоя мач като отбор, който идва от А група, отбор, който играе срещу по-класни съперници и има по-опитен треньор. Не можем да подценим отбор от А група, това е малко несериозно като въпрос. Монтана стигна финал за Купата, за какво подценяване говорим. Трябва да победим, но това няма да стане както хората си го представят. Срещу нас се изправя класен отбор от А група с добри футболисти. Длъжни сме да сме сериозни в подготовката за мача и съм сигурен, че момчетата ще дадат всичко от себе си”, каза Янев.

Той бе доволен, че няма кадрови проблеми след разгрома над Германея.

„Напълно заслужена почивка за някои играчи. Нямаме контузии на тоя етап, всички са ок, чакаме да видим само състоянието на Райчев”.

Още не е ясно къде ще домакинства ЦСКА след затварянето на „Българска армия” за ремонт.

„Ще разберете непосредствено преди двубоите къде ще играем до края на сезона”.