Лацио изпусна дузпа и загуби на "Мараси" (ВИДЕО)

Сампдория, Аталанта и Болоня са близо до оцеляване след победи, Сасуоло се бори за Европа

Сампдория на практика си гарантира мястото в Серия А и през следващия сезон след драматичен успех с 2:1 у дома над Лацио в 35-ия кръг.

Още в третата минута Кандрева центрира от крилото, Матиас Силвестре заспа и на втора греда Филип Джорджевич откри с глава – 1:0 за „орлите” с новия им наставник Симоне Индзаги.

Балде Кейта и Кандрева направиха големи пропуски при отлични възможности за втори гол, а неволно подхлъзване на Куалярела даде шанс на Фернандо зад него да изравни – 1:1 в 20-ата минута.

Муриел облиза гредата от фаул, а Лацио не получи дузпа за игра с ръка на Кръстичич при подаване на Кандрева. След още няколко спорни ситуации пред вратата на Самп, съдията все пак даде дузпа на Лацио за фаул на Додо срещу Кейта, но Кандрева стреля слабо и лошо насочено, а Вивиано спаси четвърта дузпа този сезон.

Маркети направи двойно спасяване в началото на втората част, а Джорджевич регистрира нов невероятен пропуск на сметката на римляните.

„Моряците” стигнаха до победния гол 12 минути преди края след истински хаос. Маркети изби удар на Силвестре в напречната греда, а след голямо меле Диаките последен отклони и с помощта на технологията на голлинията бе отсъден гол. Диаките беше с разбит нос след гола си.

Сасуоло запази надежди за участие в Европа след 3:1 като гост на Торино.

Никола Сансоне откри във втората минута след центриране на Алфред Дънкан, а в седмата Даниеле Базели намери Бруно Перес, който изравни.

Жозеф Мартинес нацели напречната греда след пас на Перес.

Сасуоло натискаше през втората част и в 75-ата минута Федерико Пелузо се измъкна от Камил Глик при центриране от корнер и вкара за 2:1.

С последния удар в мача резервата Марсело Трота стигна до дълга топка и преодоля Падели за крайното 3:1.

Марко Бориело вкара победния гол за Аталанта за 1:0 у дома срещу намиращия се в отлична форма Киево.

Диаманти нацели напречната греда и Бориело реагира най-добре в 55-ата минута, за да даде аванс на „адзурите”.

Алехандро Гомес беше изгонен четвърт час преди края, но и с 10 души Аталанта направи огромната крачка към спасението.

Болоня надви Дженоа с 2:0 и също е много близо до оцеляването.

„Грифоните” имаха само три успеха на „Ренато дал’ Ара” от общо 40 гостувания в Серия А и днес лошата им серия тук продължи. Джакерини и Флокари вкараха двата гола за тима на Донадони.