Хеттрик на Венци Христов при бой на Левски над беззъб Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" разгромиха 5:1 "моряците" и взеха ценен успех в битката за второто място

Левски победи с 5:1 Черно море в първи мач от 31-ия кръг на "А" група. С хеттрик за "сините" се отчете Венцислав Христо, който вече има седем гола в седем мача. Единственото попадение за "моряците", което бе и изравнително, реализира Даниел Георгиев, но това беше единственото хубаво за тях.

С днешния успех Левски постигна четвърта поредна победа над Черно море след загубения финал за Купата. Срещата се игра пред около 3500 зрители, като на стадион "Георги Аспарухов" се виждаха доста празни седалки.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУК

"Сините" започнаха още в началото на двубоя по-активно и логичното се случи в осмата минута, когато Георги Костадинов изведе Божидар Краев и младокът от малък ъгъл откри, пращайки топката под плонжа на Георги Китанов.

Кратко обаче бе щастието на домакините, тъй като гостите изравниха само четири минути след като получиха гол. В 12-ата минута след многоходова атака между Курьор, Тодор Паланков и Даниел Георгиев последният бе изведен във вратарското поле и не сбърка за 1:1.

Последва натиск на Левски, който даде резултат в 35-ата минута. Тогава Мигел Бедоя центрира от фаул, а Венцислав Христов съвсем леко отклони топката, за да я прати за втори път във вратата на варненци. С този гол започна отличното представяне на нападателя в мача.

В 69-ата минута Христов отбеляза втория си гол в мача. При ново центриране на Бедоя таранът засече кълбото, този път елегантно с глава, и донесе комфортна преднина на тима си. Шест минути след това Венци оформи своя хеттрик. В 75-ата минута бившият футболист на Берое получи топката от Костадинов и с плътен удар с десния крак направи 4:1.

В 86-ата резултатът набъбна на 5:1. Костадинов намери отлично Бедоя, който, останал сам срещу вратаря, ознаменува добрата си игра с гол и по този начин оформи крайния резултат в мача.

С този успех "сините" на практика си гарантираха втората позиция и сериозно разклатиха стола на треньора на "моряците" Никола Спасов.

Разкритие: БФС помага на Етър