Севиля измъкна само 2:2 от Шахтьор (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кевин Гамейро се скъса да пропуска, но вкара дузпа за равенството

Севиля измъкна добър турнирен резултат в гостуването си на Шахтьор (Донецк) от полуфиналите на Лига Европа преди реванша в Испания – 2:2. Носителят на трофея дори можеше да си тръгне с победата от „Арена Лвов”, но фрапиращи пропуски на Кевин Гамейро през второто полувреме лишиха андалусийците от успех в първия мач.

Иначе Витоло даде ранен аванс за тима на Унай Емери преди украинците да осъществят пълен обрат до почивката чрез Марлос и Степаненко. Гамейро поне успя да реализира дузпа в края, с което осигури равенството и двата гола на чужд терен на Севиля.

Севиля откри рано. Витоло развинти Ракицкий отдясно в наказателното поле и мушна покрай вратаря Андрий Пятов в 6-ата минута.

Витоло отбеляза 9-ия си гол в евротурнирите, 8 от които са далеч от дома.

Шахтьор също оползотвори първото си опасно положение в 23-ата минута, когато Марлос получи пас през центъра на испанската отбрана и със завидно хладнокръвие прати в долния ляв ъгъл. Асистенцията бе на Ракицкий.

„Миньорите” стигнаха до пълен обрат в 36-ата минута, когато Марлос преодоля с бърз финт Ескудеро на левия фланг и центрира във вратарското поле, а Тарас Степаненко заби с глава под гредата.

Севиля доминираше през второто полувреме в търсене на изравнителен гол. Коварен удар на Даниел Карисо в 56-ата минута затрудни максимално Пятов, който все пак застана на пътя на топката, която влизаше.

Неприятна контузия в 72-ата минута получи Михаел Крьон-Дели. Той беше изведен от терена с помощта на електрокар, а преди това тялото му беше обезопасено на носилка. Въпреки че беше футболист на съперника, целият стадион го аплодира.

Въпреки това, Севиля продължи да създава ситуации пред вратата на Шахтьор. Закъснял шпагат позволи на Гамейро да изскочи пред вратата, но нападателят прати високо от няколко метра.

После Гамейро само трябваше да чукне в опразнената врата след нова грешка в защитата на Шахтьор, но Олександр Кучер успя някак да изчисти топката от голлинията.

Севиля успя да стигне до изравнителен гол в 82-ата минута, когато Гамейро реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Ферейра срещу Витоло в наказателното поле, за 14-ия си гол в Лига Европа този сезон.

Севиля среща украински съперник за шести път в евротурнирите и никога не е губил.

Реваншът е след седмица на „Рамос Санчес Писхуан”.

Шахтьор (Донецк) - Севиля 2:2
0:1 Витоло (6')
1:1 Марлос (23')
2:1 Степаненко (36')
2:2 Гамейро (82' дузпа)