Етър 64 достигна финала на женското хандбално първенство

Победителят в рекордния сезон Етър 64 се наложи над домакина Шумен с 29:21

Победителят в рекордния сезон Етър 64 се наложи над домакина Шумен с 29:21 (13:11) във втори мач от полуфиналните плейофи на женското хандбално първенство на България. С успеха великотърновки спечелиха серията са с 2:0 победи и ще играят за трофея. Шуменки започнаха по-добре двубоя и поведоха с 3:0, а докато гостенките имаха проблеми в атака в началото и успяха да се разпишат едва в осмата минута. Постепенно "виолетовите" намериха играта си и в 11-ата минута успяха да из-равнят при 4:4, а малко по-късно поведоха и с 6:4, като запазиха преднината си до почивката.

Възпитаничките на Йонка Генчева предрешиха мача в първите десет минути на второто полувреме, когато след серия от 7:1 те поведоха с 20:12 и до края нямаха проблеми. С 10 гола за победителките се отличи Соня Богданова. 6 попадения добави Десислава Кръстева, а 5 пъти се разписа Петя Кръстева. За Шумен с по 7 гола завършиха Кръстина Сабо и Габриела Христова. Финалната серия, която ще се играе до две победи в три мача, стартира на 11 май от 18.00 часа във Велико Търново, където Етър 64 ще приеме Свиленград-ПУ, който вчера детронира шампиона Бъки в Габрово след втора победа в другия полуфинал.

Ети Стефанова започна с победа на Европейското по шахмат

Българките записаха 4 победи

В Париж изпробват видеонаблюдение с изкуствения интелект за Олимпиадата

Отбори от 20 държави се впускат в турнир по петанк край Варна

Звездата-инфлуенсър Танги Пенин ще покаже техниките на любимата игра на терените в курорта „Св.Св.Константин и Елена“

Валентина Георгиева 15-а в квалификациите на греда

Ризов се размина с финала на пушка от 3 положения на СК в Рио

Българинът не успя да вземе олимпийска квота

Шефът на европейския хандбал: С нетърпение гледаме към България и Варна

Българите научиха съперниците си за предстоящите у нас две първенства по плажен хандбал