Нюкасъл излезе от изпадащите, третият вратар стана герой със спасена дузпа (ВИДЕО)

"Свраките" биха Кристъл Палас с 1:0 у дома, по същото време Дефоу донесе точка в самия край за Съндърланд на "Британия"

Нюкасъл се измъкна от зоната на изпадащите след много важна победа с 1:0 у дома срещу Кристъл Палас. Андрос Таунзънд вкара победния гол от пряк свободен удар, а в герой се превърна и третият вратар Карл Дарлоу, който спаси дузпа на Йоан Кабай 20 минути преди края.

По същото време Джърмейн Дефоу вкара дузпа дълбоко в добавеното време и донесе точка на Съндърланд при 1:1 като гост на Стоук.

В битката за оцеляване Нюкасъл изплува над чертата на 17-о място с 33 точки, а Съндърланд остана с 32 на 18-а позиция. Норич има 31 на 19-ото място. Нюкасъл обаче е изиграл мач повече от Съндърланд и два повече от Норич.

През първата част в Североизточна Англия „свраките” играеха припряно и единствената опасност, която създадоха дойде след много далечен нисък изстрел на бранителя Мбемба от около 40 метра, който бе спасен от Уейн Хенеси. Вратарят Карл Дарлоу беше на висота и спаси силен удар на Боласие през купа от тела, макар че видя топката късно.

Андрос Таунзънд беше повален от Скот Дан на опасна позиция за пряк свободен удар и вдигна на крака „Сейнт Джеймсис Парк” с прекрасно фалцово изпълнение, което оплете топката в далечния ъгъл на Хенеси, който нямаше шанс – 1:0.

Целият стадион замръзна в ужас в 69-ата минута, когато Върнан Анита глупаво игра с ръка в наказателното поле и Кристъл Палас получи дузпа. Йоан Кабай застана зад топката, но третият страж на Нюкасъл си осигури място във фолклора на клуба като позна ъгъла и спаси удара от бялата точка.

По същото време Съндърланд взе точка на "Британия" в последните секунди с дузпа на Дефоу за 1:1, но остана под чертата.

Физическа битка в центъра на терена беляза първата част, през която най-добрата възможност се откри пред Марко Арнаутович, но австриецът прати високо над целта след отличен пас на Имбула.

Арнаутович беше основната заплаха в атаката на „грънчарите” и успя да наруши двете нули. Пет минути след почивката Крауч надскочи Коне за дълъг пас напред и свали за Арнаутович, който спокойно изчака топката и с левия крак ниско преодоля Вито Маноне за 1:0.

Голът разколеба допълнително „черните котки” и Стоук изпусна шанса да вкара втори гол след няколко мелета.

В края отборът на Сам Алърдайс натисна за изравнителен гол и Дефоу акробатично стреля над целта.

В 93-ата минута М’Вила пусна за Дефоу в наказателното поле и той бе повален в наказателното поле от Камерън, а съдията Крейг Поусън веднага даде дузпа. Дефоу сам се зае да изпълни и уверено вкара в десния ъгъл – 1:1 и голяма радост за гостуващите фенове