Уест Хем гледа смело към Европа след класика на "Дъ Хоутърнс" (ВИДЕО)

Астън Вила допусна злощастна 11-а поредна загуба, Евертън спря лошата серия, но феновете пуснаха самолет срещу мениджъра

Уест Хем подобри клубния си рекорд за най-много точки в един сезон на Висшата лига след убедителен успех с 3:0 като гост на доиграващия сезона Уест Бромич в 36-ия кръг. Успехът изравни тима на Славен Билич с петия Манчестър Юнайтед (по 59 точки) в битката за евроквоти.

За първи път футболисти роден през 1999 година беше титуляр във Висшата лига. Това беше 17-годишният нападател Джонатан Леко, който получи доверие от Тони Пюлис.

„Дроздовете” стартираха мача по-добре, но след 30-ата минута сякаш „изключиха” и „чуковете” нанесоха своя удар.

В 34-ата минута Димитри Пайе центрира от фланга, а Шейку Куяте надскочи пазача си и се разписа с глава в долния ъгъл за 1:0 за гостите.

В добавеното време на първата част Огбона пусна хубав пас за Куяте, който намери Марк Нобъл и халфът се разписа за 2:0.

Отново Нобъл сложи черешката върху тортата 11 минути преди края на редовното време. Пайе проби между двама и намери Анди Керъл на левия фланг, таранът центрира меко, а никой не попречи на Нобъл да проследи полета на топката и да забие красиво с акробатичен изстрел от въздуха под гредата за 3:0.

Очакващият завръщането на своя безстрашен капитан Стилиян Петров – Астън Вила, загуби по много болезнен начин с 2:3 гостуването на Уотфорд с два гола в самия край. Това бе 11-а поредна загуба за Вила.

Изпадналите бирмингамци поведоха в 28-ата минута с гол на Киърън Кларк след центриране от корнер на Ашли Уестууд.

Джордан Аю удари греда, а „стършелите” изравниха точно в секундите преди почивката с гол на Алмен Абди от пряк свободен удар.

Още в началото на втората част Джордан Аю направи двойно с Руди Гестед и отново даде аванс на Вила за 2:1.

Али Сисоко обаче остави Вила с човек по-малко заради червен картон за фаул като последен в защита срещу Ания.

В 90-ата минута Трой Дийни се измъкна от защитник и с глава прати точно в долния ъгъл за 2:2.

В третата добавена минута топката щастливо стигна до Дийни на границата на наказателното поле и той този път с крак бе точен с нисък удар за 3:2 и донесе трите точки на Уотфорд.

Феновете на Евертън пуснаха самолет с послание срещу мениджъра Роберто Мартинес, но техният отбор победи Борнемут с 2:1 на „Гудисън парк”.

Самолет с надпис „Време е да си ходиш, Роберто” прелетя над стадиона, а на терена „карамелите” взеха първа победа във Висшата лига от 1 март насам.

Още до 10-ата минута двата тима си размениха по един гол. Том Клевърли даде аванс на Евертън, а Пю много бързо изравни в 9-ата.

Лейтън Бейнс донесе успеха на "карамелите" в 64-ата минута, а мачът ще се запомни с чудесния жест на Евертън на стадиона да бъде почетена паметта на 96-те жертви от трагедията на "Хилзбъро".