Лудогорец II се измъкна от опасната зона с първа победа от пет мача

Локо (ГО) се отдалечи от „А” група с дебютна загуба от седем срещи

Дублиращият тим на Лудогорец победи с 2:1 гостуващия Локомотив (Горна Оряховица) в последната среща от XXVI кръг на „Б” група.

Момчетата на Галин Иванов надделяха с 2:1 в нервен двубой, изпъстрен с много динамика и положения пред двете врати.

Цветелин Чунчуков откри резултата в 9-ата минута. Той се разписа след самостоятелен пробив. Янаки Смирнов отбеляза за 2:0 в 58-ата минута.

120 секунди по-късно гостите върнаха едно попадение от дузпа. Наказателният удар бе реализиран от Атанас Фиданин.

В 82-ата минута Локомотив остана с човек по-малко, след като Милен Желев бе изгонен за втори жълт картон.

Галин Иванов използва няколко човека от първия отбор, включително и Абел Анисе. Мадагаскарецът с френски паспорт записа 90 минути. Той не бе играл от февруари, тъй като се възстановяваше от контузия.

Така Лудогорец II записа първа победа от пет мача насам и се измъкна от зоната на изпадащите, като с 29 точки заема 13-ото място. Гостите от Горна Оряховица пък останаха с 45 в своя актив и вече са на 4 от второто място, понеже инкасираха дебютно поражение от седем срещи.

ЛУДОГОРЕЦ II – ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) 2:1

1:0 Цветелин Чунчуков (9‘)
2:0 Янаки Смирнов (58‘)
2:1 Атанас Фиданин (д.) (61‘)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец II: Георги Аргилашки, Витиня, Тейнур Марем, Кристиян Григоров, Йордан Минев (к), Преслав И. Петров (64 – Олег Димитров), Браян Ангуло, Янаки Смирнов (86 – Светослав Ковачев), Александър Василев, Абел Анисе, Цветелин Чунчуков (90 – Кристиян Китов)

Локо ГО: Пламен Колев, Атанас Фиданин (к), Симеон Мечев, Милен Желев, Аймен Суда (75 – Димитър Алексиев), Денислав Мицаков, Мариян Иванов, Ерик Почански, Ивайло Михайлов (62 – Красен Трифонов),  Атанас Димитров (46 – Иво Харизанов), Тихомир Кънев

Жълти картони: Витиня, Йордан Минев, Абел Анисе (Лудогорец); Атанас Фиданин, Ерик Почански, Милен Желев, Аймен Суда, Пламен Колев, Денислав Мицаков (Локомотив);

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили