Милан побутна Фрозиноне към Серия "Б" в драма за 3:3, Верона изпадна (ВИДЕО)

Палермо на Чочев победи Сампдория с 2:0 и ще води битка с Карпи за оцеляване

Милан навакса два гола пасив, но стигна само до точка след драматично 3:3 срещу борещия се за оцеляване Фрозиноне в 36-ия кръг на Серия А. „Росонерите” изгубиха шестото място в битката за Европа, въпреки че получиха две дузпи, а Фрозиноне е пред изпадане. Верона изпадна официално след поражение с 0:1 като гост на Сасуоло, който пък изпревари Милан в таблицата.

Александър Тонев беше в групата на Фрозиноне, но не взе участие. „Сан Сиро” беше опустял заради слабите продукции в последните седмици, а и днес мачът започна кошмарно с гол за гостите във втората минута. Домакините загубиха леко топката, получи се контра и Лука Паганини изненада Донарума от ъгъла на наказателното поле за 1:0.

Двама бранители дружно попречиха на Бака да изравни, а Барди изби рикоширал удар след корнера над целта. Милан натискаше, но ударите на Балотели и Кучка бяха избити от вратаря, който успя да избие удар с глава на Алекс след нов ъглов удар.

Минута преди паузата Фрозиноне изненадващо удвои с гол на Оливер Крагъл от фаул от около 30 метра, изненадвайки Донарума в близкия ъгъл.

Марио Балотели пропусна дузпа в 48-ата минута, когато Барди отрази неговия удар от бялата точка.

Карлос Бака обаче върна един гол в 50-ата минута. Фрозиноне реагира бързо и вкара трети гол чрез Диониси в 56-ата минута и поведе с 3:1.

Лука Антонели влезе като резерва и броени секунди по-късно вкара с чудесна задна ножица за 2:3.

В добавеното време Милан получи втора дузпа и Жереми Менес я превърна в гол за 3:3.

Секунди преди края на добавените пет минути Марио Балотели тресна напречната греда и не можеше да си намери място от яд.

Палермо увеличи шансове си в битката за спасение с домакински успех с 2:0 над Сампдория.

Ивайло Чочев беше на пейката, но така и не се появи в игра. На терена лидерът на сицилианците Франко Васкес изведе домакините напред в 19-ата минута след асистенция на Джилардино.

Опорният халф на „моряците” Ненад Кръстичич си вкара автогол пет минути преди края и донесе облекчение на „Ренцо Барбера”.

Палермо има равни точки с Карпи (по 35) и най-вероятно само един от двата отбора ще се спаси. Удинезе е пред тях с 38.

Верона загуби гостуването на Сасуоло с 0:1 и изпадна и на теория.

Лоренцо Пелегрини отбеляза победния гол за Сасуоло в 58-ата минута. „Зелено-черните” изместиха Милан от шестата позиция в битката за място в Лига Европа.