Сан Хосе победи Нешвил

Сан Хосе победи с 3:2 гостуващия Нешвил и поведе с 2:0 успеха в серията от полуфиналните плейофи в Западната конференция на НХЛ.

Джо Павелски направи обрат 2:1 2:40 минути преди края на третата част. Вратарят Мартин Джоунс отрази 37 удара, а Логан Кутюр и Джо Торнтън вкараха останалите два гола за "акулите". Матиас Екхолм и Райън Йохансен бяха точни за Невшил, а вратарят Пека Рине отрази 21 шайби.

Кутюр даде аванс на домакините в края на втората третина, след което Екхолм изравни. В рамките на по-малко от две минути Сан Хосе стигна до 3:1 след головете на Павелски и Торнтън. Йохансен се разписа 3.6 секунди преди края за гостите. Нешвил е домакин на третия мач от серията във вторник. Сейнт Луис спечели като гост на Далас с 4:3 след продължение и изравни 1:1 серията в другия полуфинал на Запад. Капитанът на Сейнт Луис Дейвид Бейкс се разписа при числено превъзходство в 10:58 минута на продължението, с което донесе победата на тима.

Отборът на Далас стигна до продължение, след като преодоля два гола пасив. Гостите водеха с 3:1 след първата част, а във втората двата тима не си отбелязаха голове. Матиас Янмарк и Джейми Бен бяха точни за домакините в третата част. Алекс Голигоски даде аванс на Далас още в четвъртата минута на двубоя, след което за Сейнт Луис три поредни попадения вкараха Патрик Берглунд, Жоел Едмундсон и Трой Брауър Вратарят на победителите Брендън Елиът направи 31 спасявания.