Финалистите за титлата по хандбал при жените вече са известни

При мъжете първите четири отбора в класирането също вече са ясни

Етър 64 срещу Свиленград-ПУ е големия финал за шампионската титла на България по хандбал при жените. Двата тима спечелиха вторите си полуфинални плейофи и ще определят по между си най-достойния за златните медали.

Свиленградчанки победиха като гости в Габрово „Бъки” с 29:32 (14:13) и заслужено отиват на големия финал. Първото полувреме в зала „Орловец” завърши с гол аванс за домакините, но през втората част „Бъки” игра слабо и  гостенките обърнаха резултата, за да спечелят серията с 2:0 победи.

В другата среща Шумен 98 не успя да поднесе изненадата срещу Етър 64 и падна у дома с 21:29 (11:13). „Болярките” имаха сериозен аванс от 10 гола от първия мач и с разумна игра през цялото време стигна до нов успех и класиране на финал.

Първите срещи за титлата ще бъдат на 11 май, като домакин ще е Велико Търново, втория мач в Свиленград на 21 или 22 май. При равенство 1:1 победи ще се играе трета среща, която ще бъде в залата на Етър на 28 или 29 този месец .

При мъжете първите четири отбора в класирането вече са известни, както и полуфиналните двойки за титлата. Първите мачове ще бъдат на 8 май, а един срещу друг се изправят победителите от редовния сезон Локомотив  (Варна) срещу Спартак (Варна) и Фрегата – Добруджа.

През уикенда се изиграха и последните мачове от 18-ия кръг, както и две отложени срещи:
Левски Сф – Фрегата (Бургас) 26:32 (15:15)
Левски (гр. Левски) – Добруджа 19:39 (19:14)
Локомотив Вн – Осъм 39:20 (19:10)
Спартак Вн– Левски (гр. Левски) 41:22 (19:8)