Сензацията е факт! Челси направи Лестър шампион след инфарктно 2:2 с Тотнъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" възкръснаха от 0:2 до 2:2 срещу Тотнъм и връчиха титлата на Лестър

Челси препъна Тотнъм  и поднесе титлата на Лестър още в 36-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на "Стамфорд Бридж" предложи истинско зрелище, след като шпорите водеха с 2:0 до 57-ата минута, но с голове на Гари Кейхил и Еден Азар Челси стигна до равенство 2:2, което и на теория направи Лестър шампион за първи път в неговата история.

Иначе двубоят започна по отличен начин за "шпорите", които държаха инициативата и създадоха по-интересните ситуации очаквайки своя шанс. Той дойде в 34-ата минута, когато Хари Кейн откри резултата след хубав извеждащ пас на Ламела зад гърба на защитата на Челси и нападателят отбеляза. Преди това изстрели на Дани Роуз и Сон Хюн Мин не намериха целта.

Само две минути преди края на първата част Тотнъм нанесе втория си удар в мача с попадение на кореецът Сон Хюн Мин и по всичко изглеждаше, че ще остане в битката за титлата и след 36-ия кръг в Премиър лийг.

След почивката обаче "сините" взеха инициативата и макар и без чиста голова ситуация стигнаха до попадение дошло след статично положение. Голът падна в 57-ата минута, а негов атор бе Гари Кейхил, който бе изпуснат при центриране от корнер от Вертонген и спокойно овладя топката, след което я прати в мрежата за да намали резултата до 1:2.

Попадението даде импулс на домакините и те станаха по-опасният тим на терена. Това в крайна сметка даде резултат в 83-ата минута, когато Диего Коща намери резервата Еден Азар в наказателното поле и белгиецът прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Юго Лорис за да фиксира крайното 2:2.

Белгиецът не бе вкарвал на "Стамфорд бридж" от края на миналото първенство, когато прониза с гол  Кристъл Палас, за да донесе титлата на Челси. Сега Азар отново донесе титла, но този път на Лестър.

След изравнителното попадение на Азар нервите на терена взеха връх и като по чудо не се стигна до по-сериозна саморазправа след няколкото поред сблъсъци между играчи. При един от тях и треньорът Почетино се намеси. В самия край на срещата се стигна и до сериозно меле точно пред тунела с футболисти от двата лагера, както и с участие на треньорите, но и тук реферът Марк Клатенбърг успя да удържи емоциите без дори да покаже червен картон.

От тук до края Челси бе близо дори до крайния успех в мача, но в крайна сметка това не се случи и срещата завърши наравно 2:2. Дори и този резултат обаче устройваше Лестър.

Два кръга преди края на първенството "лисиците" имат седем точки преднина пред Тотнъм. Новият шампион е със 77, докато "шпорите" са със 70. Така празненствата за Клаудио Раниери и неговите футболисти вече могат да започнат.