Севиля пише история в Лига Европа, ще защитава титлата си срещу Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Испанският тим срази Шахтьор у дома и ще играе на финал за трета поредна година

Севиля се класира на финала в турнира Лига Европа за трета поредна година. Андалусийци победиха в реванша Шахтьор (Донецк) с 3:1 и с общ резултат 5:3 си извоюва правото да защити титлата си в тази надпревара.

Двубоят се проведе на препълнения стадион „Рамон Санчес Писхуан”. В герой за домакините се превърна Кевин Гамейро, който вкара първите два гола. Мариано Ферейра вкара третия след страхотен удар от дистанция. Точен за украинския състав бе Едуардо.

На финала Севиля ще играе срещу Ливърпул. „Червените” победиха с категоричното 3:0 Виляреал на „Анфийлд”. Сблъсъкът за титлата ще се проведе на 18-и май на стадион "Санкт Якоб Парк" в Базел.

Испанският тим стана първият отбор, който е достигал три пъти поред до финала в историята на този турнир.

Резултатът бе открит в 9-ата минута. Тогава Гамейро накара стадиона да избухне. Малишев допусна тежка грешка в отбрана, като позволи на Кевин да му отнеме. Нападателят на домакините напредна, навлезе в наказателното поле и с удар по земя мушна топката между краката на Пятов.

След това Шахтьор вдигна оборотите, започна да играе по-агресивно и създаде няколко опасности. В 18-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като Едуардо падна в наказателното поле след контакт с бранител, но съдията Бьорн Куйперс посочи играта да продължи.

Усилията на гостите се увенчаха с успех. В 44-ата минута попариха домакините с гол на Едуардо. Марлос го намери със страхотен пас в наказателното поле и опитният нападател с техничен удар не остави шанс на вратаря Сориано.

Севиля започна ударно второто полувреме. Гамейро избухна с втори гол, след като завърши контра в 47-ата минута. Криховях пусна елегантен пас към французина, той овладя, премина Пятов и търкулна топката пред погледа му от малък ъгъл. Голмайсторът отпразнува второто си попадение, като развя фланелката на Михаел Крьон-Дели, който се контузи тежко в първия двубой.

В 59-ата минута голмайсторът направи нещо изключително красиво. Защитник не успя да изчисти добре топката и нападателят намери топката във въздуха с удар тип задна ножица, но прати над вратата.

Няколко секунди след това Мариано отправи истински снаряд с десния крак от около 20 метра и уби интригата в двубоя. Той фалцира топката и не остави никакви шансове на Андрий Пятов.

Едуардо можеше да намали в 72-ата минута. Той засече центриране и с глава насочи много добре топката, но прати на сантиметри от лявата греда.