Левски би икономично Монтана на "Огоста" (ВИДЕО)

Столичани си тръгнаха с трите точки след гол на Бедоя през втората част

Левски спечели с минималното 1:0 гостуването си на Монтана в двубой от 32-ия кръг на "А" група. Единственият гол за 90-те минути игра бе дело на Бедоя в 51-ата след куриозна ситуация в полето на домакините и пас на Божидар Краев. Левски имаше пълно надмощие в двубоя, но нямаше късмет в атака, а гостите на два пъти нацелиха и гредата.

Двата тима поделиха владеенето на топката през първите 45 минути, но Левски можеше да съжалява, че не поведе през първата част, след като на два пъти гредата спаси Монтана, а удар на Краев от чиста позиция бе спасен от вратаря Иванов.

Още в 4-ата минута при многоходова атака отляво Костадинов пусна към Венци Христов, който от 10-ина метра стреля технично по земя в левия страничен стълб.

В 16-ата Прохазка намери добре Краев в наказателното поле на домакините, но последвалият удар не затрудни вратаря на Монтана.

Минута по-късно Прохазка шутира силно на метри от дъгата на наказателното поле, топката „облиза” напречната греда и излезе в аут.

В края на полувремето колеблива игра от страна на Сашо Александров можеше да доведе до опасност пред вратата на Левски, но Йоргачевич реагира бързо и улови кълбото.

Натискът на Левски даде резултат след почивката, когато в 51-ата минута Бедоя откри резултата. Краев се пребори за топка до аутлинията, опита да извади, но подаде на бранител, който пък при опита си да изчисти върна на нападателя. Крае бързо пусна към испанеца Бедоя, който не от малка дистанция разпечата вратата на домакините.

Най-спорната ситуация в мача бе в 67-ата минута, когато при пробив на Иван Стоянов топката получи Петър Атанасов, който обаче бе задържан за фланелката от Костадинов. Футболистът на Монтана не успя да нанесе удар и падна на земята, главният рефер обаче не отсъди дузпа, въпреки протестите на домакините.

В 81-ата резервата Адениджи можеше да успокои гостите и да реши всичко в мача с втори гол, но след като финтира стража на Монтана си скъси ъгъла и не уцели опразнената врата.

В 87-ата Адениджи показа добра техника и насочи към Прохазка, който от точката за дузпа би право в стража на Монтана.

Така резултатът се запази и Левски спечели срещата на стадион „Огоста” срещу Монтана с 1:0.

9 0 Монтана 28 3 9 16 19:35 -16 18
Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"

"Герена" все по-близо до реконструкция, общината става собственик

Архитектурната комисия взе решение за прехвърлянето на стадиона Областната управа към общината

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен