Сан Хосе тресна Нешвил с 5:0 и ще играе финал в Западната конференция (ВИДЕО)

Сан Хосе се класира на финал в Западната конференция на НХЛ, след като в седмия мач от серията с Нешвил спечели с убедителното 5:0. Капитанът на Акулите Джо Павелски откри резултата в 9:02 минута и постави клубен рекорд с 9 гола в плейофите за тима.

Джоуел Уърд, Логан Кутюр, Джо Торнтън и Патрик Марло добавиха останалите попадения за тима, който успя да се възстанови от инфрактната загуба с предолжение в 6-ата среща. Вратарят Мартин Джоунс отрази 20 шута и регистрира първия си шътаут в плейофите.

Гостите от Нешвил изобщо не успяха да се противопоставят и в първите два периода на мача отправиха едва 8 удара, а вратарят им Пека Рине няколко пъти не се разбра със защитниците Шей Уебър и Роман Йоси, което им коства головете на Торнтън и Марло.

След гола на Павелски, Джоуел Уърд удвои в 16:51 минута, а в 36-ата секунда на втората част Кутюр покачи до 3:0. До 3-ата минута на третата част пък паднаха още две шайби във вратата на гостите от щата Тенеси.

Във финала за титлата на Запад Сан Хосе ще излезе срещу Сейнт Луис, който отстрани с 4-3 победи Далас Старс.