Силната буря не спря квалификациите за Гран При Левски по мотокрос

Въпреки страховитата буря, която прекъсна квалификациите за място по време на Гран При Левски по мотокрос, те завършиха успешно на трасето в с. Козар Белене

Въпреки страховитата буря, която прекъсна квалификациите за място по време на Гран При Левски по мотокрос, те завършиха успешно на трасето в с. Козар Белене. В средата на сериите , небето почерня и излезе силен вятър придружен с дъжд, който накара организаторите от БФМотоциклетизъм да приберат пилотите за 30-ина минути. Когато всичко отмина, състезателите успяха да довършат квалификациите, а в МХ се състоя по програма и първия манш. 104 пилоти от България, Румъния и Гърция се включиха във 2-ия кръг на Републиканския ни шампионат. От северната ни съседка пристигнаха рекорден брой състезатели- 21, имайки предвид не далечното разстояние на с.Козар Белене до Дунав мост (около 100 км).

При най-малките в клас 65сс. Мариус Поповици (Румъния, КТМ) спечели правото да избере първи мястото си на стартовата бариера, след като направи обиколка от 2.13.4 минути и беше най-бърз. Втори се класира Виктор Бориславов (Мото спорт Варна, КТМ) с 2.18.5, а с трето време от квалификаците се нареди отново румънец Золтан Ордог с КТМ -2.19.7 минути.

В МХ 85сс. Николай Малинов (МСК Севлиево, Кавазаки) кара отлично, както в свободните тренировки, така  и в серията за позиция на бариерата преди утрешните два манша. Малинов затвори една обиколка за 2.07.6 минути, а втория след него Антонис Сагмалис (Гърция, КТМ)остана на 3.47 секунди от квалификацията. С трето време завърши Димитър Грозданов (МХ Рейсинг Симитли, КТМ) – 2.13.4 минути.

В класа с най-много участника МХ на старт застанаха 36 пилота, като победителя в квалификацията Мартин Тодоров (Еър макс рейсинг, Ямаха) спечели първия състезателен манш финиширайки за 21.14.462 минути и правейки 10 обиколки. Шампионът от миналата година Тодоров остави на 17.5 секунди зад него Юлиян Райчев (МСК Панчо рейсинг тийм, Кавазаки), а трети се класира Веселин Малинов (МСК Севлиево, Кавазаки),чийто син беше най-бърз при 85 кубиковите машини.

Адриан Радута (Румъния, Ямаха) спечели квалификацията в МХ1 правейки най-бърза обиколка- 1.54.8. С второ време завърши Денислав Ангелов (МСК Бяла рейсинг, Ямаха) 1.58.5, а трети остана Шевки Шевкиев (СМК, Сузуки) с 1.59.7 минути.

В остъствието на Майкъл Иванов и Иван Петров, които карат в 8-ия кръг на Световния шампионат по мотокрос в Италия, днес на трасето в с.Козар Белене без проблеми Хакан Халми (МСК Севлиево, КТМ) спечели квалификационната серия с най-бърза обиколка 1.55.5минути. На 2.1 секунди зад него се нареди Георги Георгиев (Текстил Рейсинг, Сузуки), трети с време от 1.58.6 минути е Кристиян Ангелов (НСА Моторспорт, Ямаха).

Трасето на с.Козар Белене е с дължина от 1.663 км. Утре / неделя/ от 10.30 часа е официалното откриване на Гран При Левски, след него са и състезателните маншове в различните класове.