Русия и Канада с убедителни победи на Световното по хокей

Вратарят на Франция Ронан Кемене направи впечатляващите 42 спасявания

Фаворитите Русия и Канада постигнаха убедителни победи на Световното първенство по хокей на лед. Домакините на надпреварата спечелиха с класическото 3:0 срещу Норвегия в Москва и с 15 точки се изравниха с лидера в група "А" Чехия след срещите от шестия кръг от първата фаза на турнира. Иван Телегин откри резултата в 22:02 минута, а след това Артьоми Панарин и Роман Любимов оформиха успеха на "Сборная".

Дмитри Орлов се отличи с две асистенции, а 20-годишният страж Иля Сорокин направи "шътаут", след като спаси всичките 27 удара към вратата си. Олимпийският и световен първенец Канада разгроми Франция с 4:0 и оглави класирането в група "Б" с пълен актив от 18 точки, колкото има и Финландия, но скандинавците са с по-слаба голова разлика.

Марк Стоун изведе северноамериканците напред при числен превес в 8:32 минута. В началото на втория период Шарл Бертран пропусна дузпа за Франция, а малко преди до края на частта Мат Дюшен вкара втори гол за Канада. В последната третина Марк Шайфъл и Кори Пери оформиха успеха. Вратарят на французите Ронан Кемене направи впечатляващите 42 спасявания, но това не беше достатъчно. Стражът на канадците Калвен Пикар пък трябваше да отрази само 13 шайби, за да запише "шутаут".