Германия се класира за четвъртфиналите на световното по хокей

Германия победи Унгария с 4:2 в мач от последния седми кръг в група "Б" на Световното първенство по хокей на лед в Русия и се класира за четвъртфиналите. Възпитаниците на Марко Щурм срещнаха неочаквана съпротива от аусайдера, но все пак стигнаха до успеха, който им осигури място в топ 8 на шампионата за първи път след пет години.

Унгарците изненадващо поведоха с попадение на Ищван Шофрон в 9:09 минута на мача и запазиха преднината си до средата на втората част, когато Патрик Хагер изравни. Денис Ройл даде аванс на Бундестима в началото на третия период, но Кевин Верс направи 2:2. Константин Браун вкара решаващия гол за Германия 2:36 минути преди края, а 33 секунди преди сирената Марсел Гоц оформи успеха на празна врата.
Силен мач за унгарците направи вратарят Миклош Райна, който спаси 31 удара.

Бундестимът се присъедини към лидерите в групата Канада и Финландия, които също си осигуриха място на четвъртфиналите.

В група "А" Дания разгроми Казахстан с 4:1 и се изкачи на четвърта позиция. Скандинавците са много близо до първо класиране на четвъртфиналите за втори път в историята си, но се нуждаят от малко помощ от лидера Чехия, който не трябва да допуска загуба от Швейцария в редовното време на двубоя днес. Яник Хансен и Маркус Лауридсен се отличиха с по гол и асистенция, а Никлас Йенсен и Николай Елерс добавиха по едно попадение. Найджъл Даус реализира почетния гол за Казахстан, който завърши последен в групата и изпада от елита.