Сао Пауло отстрани Атлетико Минейро с гол на чужд терен

Копа Либертадорес 2016

Защитникът Майкон класира Сао Пауло на полуфиналите в турнира по футбол Копа Либертадорес, след като вкара единствения гол при загубата на неговия тим с 1:2 в реванша срещу Атлетико Минейро. Благодарение на бившия играч на Порто, Сао Пауло спечели с общ резултат 2:2 бразилския сблъсък от четвъртфиналите. Мачът в Бело Оризонте започна вихрено, като домакините вкараха два гола до 12-та минута и взеха аванс в двубоя. Десният бек Маркос Роча изпрати топовен шут към вратата на гостите в седмата минута, а вратарят Денис спаси удара и топката попадна в краката на Хуан Касарес, който вкара за 1:0.

Домакините поведоха с два гола само пет минути по-късно, когато левият бек Дъглас Сантош центрира на далечна греда и намери непокрития Карлос, който вкара с глава, но Сао Пауло намали съвсем скоро. Само три минути след гола на Карлос, Келвин центрира от корнер и Майкон спечели въздушния сблъсък с двама свои противници, а последвалият удар не остави шансове на вратаря Виктор. Повече голове в мача нямаше, а второто полувреме премина при редица сблъсъци на терена. Леандро Донизете от домакините пък беше изгонен в добавеното време, а Сао Пауло се класира напред в турнира.