САЩ победи Чехия с дузпи на световното по хокей (ВИДЕО)

Финландия разгроми Дания с 5:1

Финландия се класира за полуфиналите на световното първенство по хокей на лед в Русия. Световният вицешампион от 2014 година разгроми Дания с 5:1 и записа осма поредна победа на шампионата. Две попадения за скандинавците реализира Микаел Гранлунд, а по едно добавиха Ярно Коскиранта, Патрик Лайне и Юси Йокинен. Почетното попадение за Дания вкара Ларс Елер. На полуфинала Финландия ще играе с победителя от мача между домакините от Русия и Германия, който е по-късно днес.

САЩ също се класира за полуфиналите, след като победи Чехия с 2:1 след изпълнение на дузпи. Томаш Зохорна даде аванс на Чехия след гол от дузпа в 16-ата минута. Остън Матюс се превърна в герой за американците. Той изравни в началото на втората част, а след това вкара и победната дузпа. На полуфиналите САЩ ще срещне Канада или Швеция.