Локомотив (Пд) победи Черно море, но чака чудо за Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Смърфовете" се наложиха трудно с 2:1 над "моряците" с попадения на Камбуров и Кики. Голът за варненци отбеляза Жоро Илиев.

Локомотив (Пд) победи Черно море с 2:1 в мач от 35-ия кръг на „А” група. С тази трудна, но сладка победа „смърфовете” останаха в битката за Европа, но вече ще трябва да разчитат и на шанса, тъй като Берое и Славия спечелиха днешите си мачове, като старозагорци си гарантираха третото място.

Възможност за евро квота все още има пред момчетата на Илиан Илиев, но за да се случи това ЦСКА трябва да спечели Купата на България във финала на 24-ти май срещу Монтана. Към момента Локо (Пд) има 46 точки, с колкото разполага и Славия, която обаче има предимство в класирането.

В последния кръг "смърфовете" гостуват на Пирин, а Славия приема Монтана.

Попаденията в мача отбелязаха Мартин Камбуров, Жоро Илиев и Дани Кики, а вратарят Ел Харуби направи няколко решителни спасявания, с които гарантира спечелването на трите точки за Локо (Пд) в мача.

Двубоят започна с натиск на домакините и логичното се случи в 12-ата минута, когато асът на Локомотив (Пд) Мартин Камбуров опъна мрежата за 1:0. Нападателят вкара своето 18-о попадение от началото на сезона, с което  се приближава към своя пети голмайсторски приз в родния шампионат. Марто засече по красив начин центриране на Крум Стоянов отляво и откри резултата.

В 30-тата минута Бакари подаде към Илиев, който стреля от въздуха, но Харуби изби с върха на пръстите си. Това бе и първата добра възможност в мача за гостите от Варна.

В 53-тата минута Георги Илиев изравни резултата след прецизен завършващ удар дошъл след пас на Бакари. Последваха силни минути на Локомотив и логичното се случи само пет минути след изравнителното попадени на "моряците".  В 58-ата се стигна до гол за "смърфовете" и резултатът стана 2:1. След триходова комбинация започнала от Гъргоров и последвал пас на Крум Стоянов към Дани Кики, то последният се разписа и Локо (Пд) отново поведе.

При този резултат завърши мача и така Локо (Пд) добави нови три точки в актива си. След днешната победа над Левски обаче и Славия записа нови три точки и така и двата отбора ще стискат палци на ЦСКА.

Ако "армейците" спечелят трофея, четвъртият от "А" група ще се класира за Лига Европа. За последно Локомотив участва в европейския турнир през лятото на 2012 г., когато отпадна от холандския Витес.