Русия взе бронзовите медали с разгром срещу САЩ

По-късно днес Финландия и Канада играят за титлата

Русия спечели брозновите медали на световното първенство по хокей на лед, след като победи с категоричното 7:2 САЩ в малкия финал на турнира. Това е трето поредно отличие на световни финали за руснаците под ръководството на главния треньор Олег Знарок след златните медали през 2014-а година и сребърните през 2015-а. Сергей Мойзакин и Артьоми Панарин изпъкнаха за руснаците с по два гола и асистенция, а останалите шайби вкараха Евгени Дадонов, Вадим Шипачов, Вячеслав Войнов и Иван Телегин.

Капитанът Павел Дацюк записа три асистенции за домакините на шампионата, които водеха с 4:0 до 13-та минута на втората част и бяха решили рано мача. Франк Ватрано вкара два гола за американците, които отстреляха съперника с 30:29 удара. Кийт Кинкайд обаче допусна пет гола и беше сменен в началото на третата част, а неговият заместник Майк Кондън получи още две шайби. По-късно днес Финландия и Канада играят за титлата.