Стан Вавринка се класира за третия кръг на Ролан Гарос

Кей Нишикори също постигна победа

Защитаващият титлата си Стан Вавринка (Швейцария) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Вавринка, който е трети поставен в схемата, победи Таро Даниел (Япония) със 7:6(7), 6:3, 6:4. В първия сет се игра без пробиви, но в тайбрека Вавринка спечели с 9:7 точки. Швейцарецът започна втората част с ранен пробив, а в деветия гейм отново взе подаването на съперника си. Вавринка преодоля пасив от 2:4 в третия сет и със серия от четири поредни гейма приключи двубоя.

"Щастлив съм, че спечелих този мач в три сета, след като в първия кръг имах тежък двубой", заяви 31-годишният швайцарец. В третия кръг шампионът от миналата година ще играе срещу Жереми Шарди (Франция), който отстрани Адам Павлашек (Чехия) с 6:4, 6:2, 6:4.

Номер 5 в схемата Кей Нишикори (Япония) също достигна до третия кръг. Японецът, който е финалист от Откритото първенство на САЩ през 2014 година, победи Андрей Кузнецов (Русия) с 6:3, 6:3, 6:3. Той направи 6 пробива и записа 31 печеливши удара в двубоя. Нишикори достигна до четвъртфиналите на "Ролан Гарос" миналата година. В третия кръг той ще срещне Фернандо Вердаско (Испания), който надделя над Иван Додиг (Хърватия) с 6:2, 6:1, 6:3.

Номер 23 Джак Сок (САЩ) елиминира Дъстин Браун (Германия) с 6:3, 7:6(5), 6:2. Теймураз Габашвили (Русия) отстрани Беноа Пер (Франция) с 6:3, 6:2, 3:6, 6:2.