Серина Уилямс преодоля втория кръг във Франция

Американката победи Телиана Перейра от Бразилия с 6:2, 6:1

Защитаващата титлата си Серина Уилямс победи Телиана Перейра от Бразилия с 6:2, 6:1 във втория кръг на "Ролан Гарос". Американката, която загуби пет гейма в два мача до момента, ще срещне Кристина Младенович или Тимеа Бабош в следващия си двубой.

Уилямс стартира мача с четири последователни гейма в своя полза, а бразилката Перейра, 81-а в ранглистата, върна само един от пробивите. Американката обаче беше далеч по-добрата тениситка и спечели осем от последните девет гейма, за да стигне до успеха.

Серина бе последвана в третия кръг от сестра й Винъс Уилямс. По-голямата от сестрите също бе убедителна. Тя отстрани американката Луиза Чирико след победа с 6:2, 6:1.

Втория кръг преодоля и полуфиналистката от 2009 г. Доминика Цибулкова. Словачката, която е поставена под номер 22, имаше известни проблеми, но стигна до успех с 6:4, 3:6, 6:0 срещу Ана Конюх от Хърватия. Следващата съперничка на Цибулкова ще е испанката Карла Суарес Наваро.