България приключи участието си на престижния турнир „Тулон“ (ВИДЕО)

Отборът на Антони Здравков загуби от Мали с 1:3

Младежкият национален отбор на България до 21 г. загуби с 1:3 от Мали в последния си двубой от  група "А" на международния турнир "Тулон". Така националите завършиха участието си в престижната надпревара, като в предишните си мачове записаха равенство срещу Чехия (0:0) и две поражения срещу миналогодишните шампиони Франция (0:1) и Мексико (0:1), съобщава официалният сайт на БФС.

През първата част играта  бе равностойна, като възпитаниците на Антони Здравков създадоха повече положения от противника, но стражът Дибатере отрази всички удари към своята врата. В 13-та минута Мали трябваше да остане с 10 души на терена. Ниамонкоро Думбия извърши груб фаул срещу Кристиян Малинов, но реферът Луис Улисес му показа само жълт картон. В 19-та Краев пробва рефлексите на стража Дибатере със силен удар от границата на наказателното поле, но вратарят спаси. Две по-късно и Георгиев пробва късмета си с шут отляво, но не намери целта. В 24-та Бекир Расим стреля от фаул, но Дибатере отново спаси. Две по-късно резултатът бе открит.  Самбагуе проби отдясно и подаде към Самасеку, който с едно докосване прати топката в мрежата за 1:0. До края на полувремето националите можеха да възстановят статуквото, след като Десподов се пребори с Диаби и стреля, но стражът за пореден път бе на мястото си и запази мрежата си суха.

Три минути след началото на второто полувреме България изравни. Краев изведе Десподов зад отбраната и нападателят на Литекс преодоля безгрешния до този момент Дибатере за 1:1. Малко по-късно Краев и Георгиев пробваха да реализират от далечно разстояние, но не намериха очертанията на вратата. В 60-та минута Мали поведе отново чрез Самасеку, който бе точен с глава след корнер. Националите не се отказаха да търсят нов гол, но Десподов, Велковски и Георгиев не сполучиха. В добавеното време на срещата Диара бе изведен зад отбраната на България, като преодоля Михайлов и оформи крайното 3:1 в полза на Мали.

Мали – България 3:1 (1:0)

Жълти картони: Ниамонкоро Думбия, Самба Туре, Мадигондо Диаките, Модибо Дембеле (Мали); Галин Минков, Димитър Велковски (България)

Мали: 1. Османе Дибатере, 2. Баба траоре, 17. Фалайе Сако, 5. Самба Туре (Мадигондо Диаките, 66`), 15. Фусейен Диаби, 8. Диадие Самасеку - капитан, 12. Ниамонкоро Думбия (Сюлейман Диара, 51`), 11. Фусени Диабате, 7. Иса Барад, 18. Мохамед Гилавоги (Модибо Дембеле, 70`), 14. Мамаду Самбагуе (Ибрахима Тианда, 61`)

Селекционер: Фусени Диавара

България: 1. Михаил Михайлов, 6. Пламен Тенев, 2. Георги Радев, 8. Милен Гамаков - капитан, 3. Галин Минков, 15. Кристиян Малинов (Димитър Велковски, 34`), 18. Борислав Цонев (Юлиян Ненов, 42`), 19. Бекир Расим (Манол Чапов, 65`), 20. Божидар Краев, 14. Александър Георгиев, 7. Кирил Десподов

Селекционер: Антони Здравков

Съдия: Луис Улисес (Парагвай)

Стадион: „Лео Легранж“, Тулон