С трима българи Университатя падна тежко с 0:4

Клуж вкара всички си попадения за 11 минути през второто полувреме

Университатя (Крайова) загуби с 0:4 в гостуването си на ЧФР Клуж от плейофната група за оставане в елита на Румъния.

И тримата българи - Валентин Илиев, Апостол Попов и Христо Златински, бяха титуляри за своя тим и останаха пълни 90 минути на терена.

Клуж вкара и четирите си попадения за по-малко от четвърт час през второто полувреме. Домакините бяха подпомогнати и от изгонването на Себастиан Аким в 47-ата минута на двубоя. След това Камора в 52-ата, Яколис в 58-ата и 61-ата и Петручи в 63-ата минута вкараха головете за крайното 4:0.

Тази загуба не бе от особено значение за Университатя, като тимът се намира на 3-ото място в плейофната група и на практика няма шанс да изпадне от елита. Днешната победа пък изкачи ЧФР Клуж начело в таблицата, макар и с равни точки с Университатя и ЧСМС Яши - по 36, но с по-добра голова разлика.
Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)