Ботев най-накрая победи Лудогорец и завърши сезона оптимистично (ВИДЕО)

„Канарчетата” намериха победата срещу разградчани след 14 мача помежду им

Ботев (Пловдив) постигна историческа първа победа срещу Лудогорец в последния 36-и кръг на „А” група. На спортния комплекс в Коматово, пловдивчани стигнаха до успех с 2:1, след като отбелязаха по едно попадене в двете части, а шампионите вкараха почетно попадение в самия край на срещата.

Пръв Божидар Васев откри резултата в 18-та минута, а в самия край на срещата Кристиан Димитров сложи точка на спора с второ попадение във вратата на разградчани.

Първото полувреме премина по-скоро под приемуществото на домакините. Началните минути не предложиха кой знае какво за привържениците на стадиона, но след това атаките зачестиха. След няколко по-безобидни опита, Ботев нацелиха гредата в 8-та минута. Божидар Васев отправи много красив удар със странична ножица, след като защитата на Лудогорец не успя да се ориентира добре.

Това положение даде импулс в играта на „канарчетата“ и десет минути по-късно резултатът беше открит. Божидар Васев беше намерен перфектно, нахлувайки в наказателното поле на скорост и успя да да пусне топката между кракаа на Георги Аргилашки.

След попадението, Ботев свалиха темпото и играта бе най-вече в центъра на терена. Последователно Витиня и Чунчуков се опитаха да създадат нещо по-опасно пред вратата на пловдивчани, но без успех. До края на полувремето Тодор Неделев и отново Витиня отправиха далечни удари, но без да създадат работа на двамата вратари, оставяйки резултата на почивката 1:0.

В по-голямата си част, второто полувреме не предложи много качествен футбол, като повече бяха грубите влизания на футболисти и от двата отбора и често медицинските екипи трябваше да влизат на терена, за да оказват медицинска помощ.

В 55-та минута Васев успя да намери много добре Балтанов, но ударът мина много малко встрани. В 61-та Милко Георгиев имаше възможност да удвои преднината на своя тим, но шутът му излетя високо над вратата на Аргилашки.

В следващите минути двата отбора не създадоха нищо опасно, като се стигна и до 88-та минута на двубоя, когато след изпълнение на корнер, дебютиралият днес с жълто-черната фланелка Кристиан Димитров успя да прати топката за втори път в мрежата на шампионите.

В оставащите минути на двубоя, двата отбора не създадоха нищо по-опасно до сами краяй, когато Венци Керчев се възползва от неубедителна намеса на защитата на домакините и отбеляза почетно попадение за Лудогорец в последния възможен момент.

Така Ботев завърши оптимистично сезона и очаква лято, в което да се изгради боеспособен отбор, благодарение на новото си ръководство. Лудогорец, от своя страна вече е напълно насочен към квалификациите за Шампионска лига и успешното представяне в Европа.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1