Бронзовият медалист Берое обърна втория Левски у дома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Костадинов даде аванс на "сините", Елиаш и Иво Иванов осъществиха обрата

Бронзовият медалист Берое стигна до пълен обрат срещу втория в крайното класиране Левски и завърши сезона с победа.

Заралии изоставаха на собствения си стадион с 0:1 до почивката, след попадение на Георги Костадинов в 29-ата, но успяха да обърнат резултата с попадения на Елиаш (64`) и капитанът Иво Иванов (68`).

Непосредствено преди двубоя с признателни плакети за принос за развитието на българския футбол получиха асистент-арбитрите Георги Ковачев и Милен Станев, съответно с 95 и 56 мача, и съдийският наблюдател Дидо Момиров.

Липсата на залог в мача повлия и на играта на футболистите, в която липсваше особена динамика.

Първото по-сериозно положение създадоха домакините след четвърт час игра, когато Божилов отправи техничен диагонален удар, но Йоргачевич се намеси стабилно и с плонж отби топката.

Левски отвърна моментално, като в ответната атака Нар шутира от дъгата на големия пеналт, като топката мина опасно близо до десния страничен стълб.

В 29-ата минута Георги Костадинов бе оставен не покрит в наказателното поле при изпълнение на корнер на Нар и след точен удар с глава наказа бившия си отбор, но постъпи уважително и не изрази бурно радостта си.

След почивката заралии наложиха своето темпо и успяха да стигнат до пълен обрат само за 4 минути.

В 60-ата Елиаш засече центриране на Том, но малко не достигна на бразилецът да прати топката в мрежата. В 64-ата Иво Иванов центрира от фаул и отново Елиаш бе оставен сам в малкия пеналт, където този път стреля точно и върна Берое в мача.

Георги Андонов нанесе удар от малък ъгъл в 67-ата, но Йоргачевич се намеси уверено и отклони в корнер. При последвалото центриране отбраната на Левски за пореден път не показа нужната концентрация и капитанът Иво Иванов се разписа, давайки аванс на заралии.

В края на двубоя Левски опита финален щурм, но вратарят Илко Пиргов се намеси отлично след удари на Венци Христов и Борислав Цонев.

Левски ще играе директно във втория квалификационен кръг (мачовете са на 14 и 21 юли) и ще има повече време за почивка и подготовка (мачовете от първи квалификационен кръг са на 30 юни и 7 юли).

Това е в плюс и за и третия  в крайното класиране -  Берое. Причината е, че в момента заралии са първият непоставен тим в първия кръг, но с изтеглянето на „сините” във вторите ще минат в урната на поставените и ще имат по-лесен съперник.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски