Хъл Сити спечели най-скъпата битка във футбола и се завърна във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Тигрите" удариха Шефийлд (Уензди) с 1:0 с красив гол на Диаме и си гарантираха 200 млн. паунда

Хъл Сити се върна във Висшата лига само година след изпадането си, след като спечели най-скъпата битка в историята на футбола и надви Шефийлд (Уензди) с 1:0 на „Уембли” във финалния плейоф за промоция в Чемпиъншип.

Треньорът на „тигрите” Стив Брус спечели рекордната четвърта промоция в английския елит и донесе на клуба 200 млн. паунда, които Хъл ще спечели от влизането в Премиършип.

Хъл доминираше през първата част и само чудесните намеси на вратаря на „кукумявките” Киърън Уестууд съхраниха двете нули.

Форестиери тества вратаря на Хъл Якупович от малък ъгъл в 11-ата минута, а после Лий изби от голлинията удара на Абел Ернандес след корнер на Робърт Снодграс. Диаме намери Ернандес и Уестууд реагира инстинктивно, за да спаси. Обудайо преодоля вратаря, но пък топката мина на сантиметри покрай вратата на Уензди.

Късметът също не бе на страната на „тигрите” и шут на Мохамед Диаме след рейд между трима срещна гредата. Преди почивката Уестууд направи и отлично спасяване при изстрел на Обудайо.

Шефийлд опита да контролира повече играта след почивката, но се наложи пак Уестууд да спасява удар на Доусън.

72-ата минута се оказа решава. Снодграс подаде на Диаме, който се нагласи и със сила завъртя отлично над протегнатите ръце на Киърън Уестууд за 1:0 с много красиво и още по-важно попадение.

„Кукумявките” нямаха ясна идея как да изравнят, но могат да съжаляват, че в 94-ата минута не получиха дузпа за игра с ръка на Доусън след удар на Жоао. Реферът беше на отлична позиция, но прецени, че няма основания за наказателен удар, въпреки че Доусън явно спря силния шут с ръка.

Хъл е във Висшата лига, където през новия сезон ще играе заедно с Мидълзбро и Бърнли, които спечелиха директна промоция.