Ланус е шампион на Аржентина за втори път (ВИДЕО)

Ланус разгроми Сан Лоренсо с 4:0 на "Монументал"

Ланус спечели за втори път в историята си титлата в Аржентина. На финала на "Монументал" в Буенос Айрес възпитаниците на Хорхе Алмирон разгромиха Сан Лоренсо с 4:0 и отново се окичиха със златните отличия след 2007 година.

Ланус спечели убедително първото място в група "Б" на шампионата, след като спечели 12 от 16-е си мача, а Сан Лоренсо, който търсеше 13-а титла, стана победител в група "А" с точка пред Годой Крус.

Нападателят Оскар Бенитес откри с глава в 18-ата минута, а парагвайският халф Мигел Алмирон удвои след самостоятелна акция в 59-ата минута. Голмайсторът на Ланус Хосе Санд направи резултата класически с 15-ия си гол за сезона в 74-ата минута, а Лаутаро Акоста оформи успеха две минути преди края.

Двата състава се класираха за участие в турнира "Копа Либертадорес", а третото място на Аржентина в най-престижната южноамериканска клубна надпревара заслужи Естудиантес, който спечели плейофа срещу Годой Крус с 1:0.