Франция надви Камерун с късен гол в луда контрола с 5 гола

„Петлите” надделяха с 3:2 в Нант, Пайе вкара в последната минута

Франция продължава успешно подготовката си за домакинството на Евро 2016.

„Петлите” победиха Камерун с 3:2 в контрола, играна в Нант, след късен победен гол на Димитри Пайе.

Момчетата на Дидие Дешан поведоха още в 20-ата минута, когато Блес Матюиди откри резултата след пас на Коман, ала само две по-късно Винсен Абубакар изравни.

Малко преди почивката Оливие Жиру (’41) отново даде аванс на домакините, разписвайки се след асистенция на Пол Погба.

В заключителните минути обаче резервата Чупо-Мотин възстанови за втори път равенството с попадение в 88-ата, ала в последната 90-та Димитри Пайе донесе успеха на Франция.

Така в последните три контроли на тима вече има реализирани общо 16 попадения, а последната проверка преди Евро 2016, където „петлите” са в група с Румъния, Албания и Швейцария, е срещу Шотландия в сряда вечер.