Как ще завърши Лудогорец - Интер?

30 юни 2012 13:43 Мартин Огнянов

УЕФА готви революция: Цяла Европа домакин на шампионата на Стария континент през 2020 г.

Президентът на УЕФА Мишел Платини направи революционното предложение Европейското първенство по футбол през 2020 година да се проведе в 12-13 града из Стария континент.

Французинът сподели за плана си на пресконференция преди финала на Евро 2012. Платини вече отправил предложението към Изпълкома на УЕФА, в който участва и шефът на БФС Борислав Михайлов.

"Това е само идея, но през декември или януари ще вземем решение, затова помолих Изпълнителния комитет да помисли по въпроса. Да видим дали можем да направим Европейско първенство из цяла Европа през 2020 година по случай 60 години от старта на турнира.

Тази идея ми харесва. Изпълкомът също харесва идеята. Ще видим. Няма нищо определено", сподели Платини. "Можем да го направим в една страна, но може да бъде и из 12-13 града в цяла Европа.

Ще бъде по-лесно за финансиране, защото няма да има нужда да строиш стадиони и летища на няколко места, а само на едно", каза още той.

Ако идеята му бъде одобрена, това ще бъде абсолютно революционен турнир в историята на Европейските първенства.