Третият в България надигра третия в Унгария (видео)

Левски победи Дьор с 2:1

Левски победи в третата си лятна контрола. „Сините” надиграха третия в унгарското първенство Дьор Ето и спечелиха с 2:1. Головете за тима на Илиан Илиев вкараха новите попълнения Марсиньо и Базил де Карвальо във всяко едно от полувремената. Крайният резултат оформи Трещик късно през втората част. Страшен пропуск при 2:0 направи обичайният заподозрян Христо Йовов, който се появи като резерва.

Защитникът Ромен Ели, който се възстановява от контузия, взе участие в мача, благодарение на усилията, положени от лекарския щаб. Французинът игра до 65-ата минута.

„Сините” започнаха в състав: Пл. Илиев – Мулдер, Иво Иванов, Ели, Старокин – Ст. Ангелов (к), Гаджев - Райков, Рамос, Марсиньо – Карвальо.

След мача стана ясно, че Станислав Ангелов е новият капитан на Левски.

Левски откри резултата в 28-ата минута, когато Марсиньо засече с глава центриране на Рамос отляво и неспасяемо прати топката в горния ляв ъгъл на вратата.

Старши треньорът Илиан Илиев не направи нито една смяна за началото на второто полувреме. Със същите 11 „сините” удвоиха своя аванс в 57-ата минута, когато Рамос направи четвъртата си асистенция в контролите, доставяйки перфектен пас за непокрития Де Карвальо, който с глава направи 2:0.

В 73-ата минута появилият се вече в игра ветеран Христо Йовов направи поредния си фрапиращ пропуск. Той бе изведен отлично от Опоку и останал сам срещу вратаря стреля неточно.

В 80-ата минута Дьор върна един гол. Трещик отбеляза на резервата на Пламен Илиев – Ивайло Василев с удар от въздуха.

В края на мача Иво Иванов пропусна чист гол, след като от втора позиция засече центриране на Йовов от фаул, но стреля над вратата.

01.07. - Левски - Металург Донецк (участник в Лига Европа) 2:0
05.07. - Левски - Черноморец Одеса 0:2
07.07. - Левски - Дьор (3-то място в първенството на Унгария, участник в Лига Европа) 2:1