Берое направи 1:1 с Дунав в единствената си контрола (ВИДЕО)

Будинов откри за русенци, а Милисавлевич изравни в края на четирите части по 30 минути

Берое направи 1:1 с новака в елита Дунав (Русе) в единствената си контролна среща за лятната си предсезонна подготовка. Треньорите и на двата отбора дадоха шанс на всички свои възпитаници, като всички, включили се в срещата, изиграха двуостър мач с множество положения пред двете врати. Гостите от Русе успяха да излязат пъти напред в резултата още през първата четвъртина, а в последната от четирите части по 30 минути старозагорци изравниха чрез Неманя Милисавлевич.

Непосредствено преди началото на контролната среща се състоя и молебен за здраве и успехи на отбора през предстоящия сезон.

Във втората минута Михаил Михайлов предвидливо скъси дистанция срещу откъсващия се от защитата на беройци Мирослав Будинов и неволно игра с ръка, която според главния арбитър бе санкционирана с червен картон, но въпреки това младият вратар остана под рамката в духа на приятелската среща и феърплей. Ивайло Раденцов стреля от последвалия пряк свободен удар, заложен на 18 метра от целта, но бе неточен, изпращайки топката покрай рамката на вратата.

В 14-ата минута Диян Димов центрира в наказателното поле на „Берое“, където Бранимир Костадинов засече топката с глава, но я изпрати над напречната греда.

Осем минути по-късно Мирослав Будинов излезе на чиста стрелкова позиция, преодоля стража Богомил Цинцарски и останал сам срещу опразнената врата, бе безпогрешен, за да открие резултата – 0:1.

В 24-ата минута Кохей Като получи топката в половината на гостите и стреля измежду четирима бранители на „Дунав“, но ударът му бе прекалено неточен и не намери рамката на вратата.

Две минути след това Станислав Дрянов бе изведен по десния фланг, но той не успя да овладее кълбото по най-добрия начин, а впоследствие позволи и то да излезе от пределите на терена в аут.

В ответната атака Бранимир Костадинов засече с глава центрирана в малкото наказателно поле топка, но я изпрати на метър встрани от целта.

В 35-ата минута Станислав Дрянов центрира към Радослав Кирилов, който отигра технично топката, засичайки я с пета, но изпълнението не затрудни Мартин Луков, който улови без проблеми. Две минути по-късно Том стреля от далечна дистанция, но изпрати топката покрай целта.

В 39-ата минута Марио Петков проби отдясно и центрира към Мирослав Будинов, който засече топката с глава, успявайки да я насочи в рамката на вратата, но Благой Макенджиев улови.

Пет минути по-късно Юлиян Ненов се възползва от грешка при нападението на „Берое“, отне кълбото и пробяга с него над 60 метра, преди да стреля към целта, но Благой Макенджиев отново бе безупречен и улови.

В 50-ата минута Педро Маркеш проби отдясно и центрира в наказателното поле, където след рикошет в бранител на гостите топката попадна в Том, който вкара топката в мрежата, но същевременно страничният арбитър бе преценил, че бразилецът е играл с ръка в ситуацията.

След още пет минути се стигна до едно от най-куриозните положения в двубоя. Стражът Благой Макенджиев излезе предвидливо и с глава пресече изсипана в наказателното поле топка, а кълбото попадна директно в нападателя на гостите Мирослав Будинов, който повторно се опита да изпрати топката в мрежата с глава, но капитанът Иво Иванов успя да предотврати сигурен гол, изчиствайки топката в ъглов удар. В 59-ата минута Диян Димов стреля плътно от далечна дистанция, но бе неточен.

Във третата и четвъртата четвъртина старши треньорът Александър Димитров заложи на коренно различен състав, в който личаха по-познатите на феновете на „Берое“ имена. В 68-ата минута Георги Божилов стреля опасно от средна дистанция, но стражът на гостите улови кълбото с добра намеса. Шест минути по-късно Ерик Почански проби отдясно, но бе притиснат от бранител на гостите и изгуби кълбото, навлизайки в наказателното поле на гостите.

В 90-ата минута Васил Панайотов стреля от средна дистанция, но право в ръцете на стража на гостите. В 97-ата минута Николай Колев отправи удар към вратата, но Благой Макенджиев отново бе безупречен, за да улови топката.

Три минути по-късно Ерик Почански центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Веселин Пенев успя да засече топката с глава, но я изпрати покрай рамката на вратата.

В 106-ата минута беройци успяха да стигнат до изравнително попадение, след като Неманя Милисавлевич засече по отличен начин центрирана в наказателното поле топка и я изпрати във вратата на гостите за 1:1.

Точно след седмица „Берое“ посреща босненския „Радник Бийелина“ в първи двубой от първи квалификационен кръг на Лига Европа, като срещата е с начален час 20:30, а билетите за мача вече са в продажба.

Берое (Стара Загора) – Дунав (Русе) 1:1
0:1 Мирослав Будинов 22′
1:1 Неманя Милисавлевич 106′

Берое (I и II четвъртина): 23. Михаил Михайлов, 17. Педро Маркеш, 6. Иво Иванов (к), 15. Георги Динков (48′ – 16. Пламен Тенев), 13. Емин Ахмед, 4. Кохей Като, 20. Руси Чернаков (48′ – 1. Кирил Личев), 70. Евертон Джилио-Том, 10. Станислав Дрянов, 2. Ивелин Илиев (11′ – 22. Богомил Цинцарски (31′ – 22. Благой Макенджиев)), 9. Радослав Кирилов

Берое (III и IV четвъртина): 22. Благой Макенджиев, 71. Илия Миланов, 21. Венцислав Василев, 19. Александър Василев, 28. Веселин Пенев (к), 11. Неманя Милисавлевич, 8. Васил Панайотов, 19. Ерик Почански, 14. Георги Божилов, 9. Александър Колев

Дунав: 1. Мартин Луков, 3. Марио Петков, 22. Михаил Милчев, 16. Марко Стоянов, 70. Антон Огнянов, 8. Ивайло Раденцов, 11. Диян Димов (к), 94. Юлиян Ненов, 77. Бранимир Костадинов, 10. Васил Шопов, 9. Мирослав Будинов (86. Станислав Антонов, 6. Стефан Митев, 17. Николай Колев, 88. Янислав Иванов, 12. Светослав Читаков, 16. Дарко Стоянов, 23. Спас Георгиев, Ангел Здравчев)
жълти картони: Евертон Джилио-Том (20′ – задържане) [„Берое“]

Стадион: Спортна база „Берое“, Стара Загора

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона