Дежа вю: ЦСКА започна лятната подготовка със загуба от Спартак (Плевен) +ВИДЕО

Григор Долапчиев наказа бившия си клуб с глава за 1:0 пред около 1000 зрители в Тетевен

Точно както и през миналия сезон, ЦСКА загуби първата си лятна контрола с 0:1 от Спартак (Плевен). Промененият отбор на Христо Янев с много дошли от Литекс играчи не успя да вкара, но пък това направи Григор Долапчиев. Бившият "армеец" вкара победния гол за Спартак с глава в 55-ата минута на стадион "Бенковски" в Тетевен пред около 1000 зрители. Плевенчани, които не знаят в коя група ще играят през идния сезон, бяха с изцяло нов състав.

Началото логично бе спокойно, защото и за двата състава това бе първи мач заедно на терена като отбори. Христо Янев заложи на петима от дошлите от Литекс като титуляри. Други петима бяха в ЦСКА и през миналия сезон, а единадесетият е дошлият от Ботев (Пд) Лазар Марин.

Капитанската лента на ЦСКА бе на ръката на Борис Галчев, който вдигна Купата на България през май. Именно той опита удар от пряк свободен удар в 18-ата минута, насочвайки право във вратаря.

Бившият „армеец” Григор Долапчиев вече носи екипа на Спартак и с глава насочи в аут покрай вратата на ЦСКА в 34-ата минута.

Дошлият от Литекс Диого Виана центрира за Преслав Йорданов, който за малко се размина и не успя да засече малко след това и до почивката гол не падна.

Втората част стартира с изцяло нова единайсеторка на терена за „червените, а Кирил Десподов от наглед невъзможен удар уцели далечната дясна греда, но гол не падна.

Точно когато ЦСКА натискаше и търсеше първия гол, Спартак издебна своя миг и поведе. Григор Долапчиев наказа бившия си клуб с глава, възползвайки се от центриране на Тихомир Тодоров от фаул вдясно 10 минути след паузата.

Долапчиев имаше отлична възможност да вкара и втори гол след ново центриране отдясно в 68-ата минута, но този път с крак от непосредствена близост пропусна.

Густаво Кулма затрудни вратаря на Спартак, но той все пак се справи и отрази. В края ЦСКА опита да изравни, но Йордан Йорданов пропусна последното добро положение и тимът на Христо Янев започна със загуба лятната подготовка.

Съставът на ЦСКА за първата лятна контрола срещу Спартак (Пл):

ЦСКА: Анатоли Господинов - Лазар Марин, Божидар Чорбаджийски, Стойчо Атанасов, Красимир Станоев, Диого Виана, Борис Галчев (к), Преслав Йорданов, Арсенио Нунеш, Самир Аясс, Кристиян Малинов

Резерви: Георги Китанов (в), Йордан Йорданов, Петър Витанов, Александър Георгиев, Кирил Десподов, Станислав Маламов, Иван Минчев, Васил Попов, Александър Дюлгеров, Ангел Грънчов, Густаво Кулма, Георги Минчев.

Спартак (Плевен): Димитър Пантев. Мартин Митев, Иво Иванов, Цветелин Радев, Емил Виячки, Жюлиен Бенков, Тихомир Тодоров, Стефан Христов, Преслав Антонов, Кирил Вълов, Григор Долапчиев

Резерви: Злати Златев, Стефан В. Христов, Теодор Коларов, Спас Спасов, Кристиян Иванов, Тодор Тодоров, Димитър Димитров, Мартин Бакалов, Александър Александров

В Пловдив: Ботев пуска в петък билетите за ЦСКА