Португалия попари Хърватия в продълженията, ще играе с Полша (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двубоят завърши при резултат 1:0, Перишич удари греда точно преди гола

Португалия победи Хърватия и ще играе на четвъртфиналите на европейското първенство. Двубоят влезе в продължения, след като в редовното време завърши при скучно равенство 0:0, но беше белязан от късна драма – в 117-ата минута Куарешма стана голмайстор, след като завърши бърза контраатака.

Победителят от тази двойка ще играе на четвъртфиналите с Полша.

След малко над 90 минути игра „шахматистите” и „мореплавателите” не успяха да отправят нито един точен удар. За последно такова нещо се е случвало на мач от европейско преди 36 години.

Голямата звезда на тима на Фернандо Сантош – Кристиано Роналдо –  като цяло прави слаб мач, като по никакъв начин не затрудни защитниците на Хърватия. В мачовете до момента на Евро 2016 той бе отправил общо 32 удара, а тези вечер - 1.

През първото полувреме двата отбора не оправдаха големите очаквания към двубоя. Темпото на игра бе динамично, но съперниците трудно стигаха до опасни положения. Идеите в атака липсваха. Вратарите не трябваше да се намесват решително в нито един момент.

Хърватите владееха топката 60% от игровото време, но това по никакъв начин не се отрази на случващото се на терена.

Първата опасност в мача стана в 25-ата минута. Жоао Марио центрира в наказателното поле, там Пепе надскочи всички и отправи удар с глава, но изпълнението му неточно – топката мина над вратата.

В 30-ата минута Перишич навлезе в наказателното поле и отправи силен удар по земя, но топката профуча покрай лявата греда. До атаката на „шахматистите” се стигна след грешка на Португалия в срещата на терена.

В началните минути на втората част Хърватия изненада съперника си с бързо изпълнение на ъглов, топката бе пратена към Брозович, който шутира силно, но над вратата.

В 57-ата минута мореплавтелите проведоха хубава атака, топката попадна в младия Ренато Санчес, който влезе след почивката в игра, и отправи силен удар по земя, но изпълнението му много разочароващо.

След малко повече от час игра пред хърватите се откри страхотна възможност. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Вида и Манджукич бяха много близо един до друг, скочиха заедно за топката и в крайна сметка защитникът отправи удар, който обаче не намери целта. Двамата си попречиха в тази ситуация.

Малко след това Нани се опита елементарно да си изпроси дузпа, след като падна след контакт със Стринич, но съдията не се подведе.

До края на редовното време двата отбора не успяха да създадат нещо наистина запомнящо се и така се стигна до продълженията.

В първото здравото надлъгване продължи. В 113-ата минута Вида бе най-близо до това да вкара. Той се пребори за топката във въздуха в наказателното поле, Руи Патрисио не бе заел добра позиция, но за негово щастие топката прелетя на сантиметри от гредата.

Едва в заключителните акорди на второто продължение се случи всичко най-интересно. Четири минути преди края Перишич стреля с глава, но топката се отби от гредата.

В 117-ата минута след контраатака Португалия нанесе своя удар. Санчес напредна като спечели много терена, пусна към Нани, който веднага намери непокрития от Вида Роналдо. Кристиано шутира, Субашич спаси, но прати топката право на Куарешма и той с глава от 2-3 метра не сгреши.

В оставащото време хърватите се хвърлиха в атака с всички сили, като удар на Вида бе най-близо до целта.