Лудогорец размина шампиона на Грузия с 3:0 в мокра контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Джонатан Кафу отново впечатли като централен нападател с два гола

Родният първенец Лудогорец победи грузинския шампион Динамо (Тбилиси) с категоричното 3:0 във втората си лятна проверка на австрийска земя. Джонатан Кафу вкара два пъти през първата част, а резервата Жуниор Кишада оформи крайния резултат след паузата.

В първия си мач в Австрия разградчани надвиха чешкия гранд Славия (Прага) с 2:1, а днес играха на много наводнен терен и пороен дъжд през първата част срещу шампиона и носител на Купата на Грузия Динамо (Тбилиси).

Вандерсон имаше три възможности още в първите 10 минути, но мокрият терен му попречи да отправи голов удар.

В 26-ата минута Кафу, който играеше пак като централен нападател, се измъкна зад защитата, опита да прехвърли вратаря, но не вдигна достатъчно топката и тя отиде в ръцете на стража. Само минута по-късно Джонатан Кафу се реваншира и след пас на Вандерсон успя да прехвърли вратаря отблизо от много по-трудна ситуация за 1:0.

В 34-ата минута Марселиньо елегантно копна за Кафу в наказателното поле, а той се обърна и удвои по диагонала след рикошет в крака на защитник, който опита да го спре на шпагат.

Грузинците удариха лявата греда зад Милан Борян след хубав изстрел на Цинцадзе от пряк свободен удар.

Георги Дерменджиев направи четири смени на почивката и една от резервите успя да вкара гол. Жуниор Кишада получи открадната топка пред наказателното поле и матира вратаря с отсечен шут ниско в далечния ляв ъгъл за крайното 3:0.

Следващата проверка на Лудогорец на австрийска земя е в сряда срещу изпадналия за първи път от руския елит Динамо (Москва).

Лудогорец:  Милан Борян, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Йордан Минев, Лукас Саша, Светослав Дяков, Джоди Лукоки, Вандерсон, Марселиньо, Джонатан Кафу

Динамо Тблиси: Скрибе, Челидзе, Спицич, Ферейра, Лобжанидзе, Парунавшвили, Джихаури, Тсинсадзе, Китейшвили, Курьор, Гелашвили

Контролите на Лудогорец през лятото:

17 юни, в Смолян: ЛУДОГОРЕЦ - Атлетик (Куклен) 9:0
18 юни, в Смолян: ЛУДОГОРЕЦ - Евроколеж 7:0
23 юни, в Австрия: ЛУДОГОРЕЦ - Славия (Прага, Чехия) 2:1
26 юни, в Австрия: 18:30 часа, ЛУДОГОРЕЦ - Динамо (Тбилиси, Грузия) 3:0
29 юни, в Австрия: ЛУДОГОРЕЦ - Динамо (Москва, Русия)
2 юли, в Австрия: ЛУДОГОРЕЦ - Макаби (Хайфа, Израел)
3 юли, в Австрия: ЛУДОГОРЕЦ - Динамо (Киев, Украйна)
Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона