Германия записа най-резултатната си победа на европейско от 20 години насам (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бундестимът прегази Словакия на осминафиналите, среща победителя от Испания – Италия

Световният шампион Германия крачи уверено и към европейската титла. Отборът на Йоахим Льов прегази Словакия с 3:0 в осминафинал, който се проведе на „Стад Пиер Мороа” в Лил, и ще срещне победителя от двубоя между защитаващия трофея си отпреди 4 години Испания и силния тим на Италия на 2 юли в Бордо.

Жером Боатенг откри с първия си гол за Германия, който е и най-бърз за Бундестима на Европейско първенство – в 8-ата минута.

Малко по-късно Месут Йозил изпусна дузпа, като през първото полувреме германците доминираха изцяло. В 41-ата минута Мануел Нойер спаси единствената възможност за Словакия преди Марио Гомес да предреши крайния победител с второ попадение.

Юлиян Дракслер, който се завърна сред титулярите за първи път на това Европейско първенство, заби третия гол през второто полувреме. Той е първият германски футболист с гол и асистенция на финали на Стария континент от Филип Лаам през 2008 г., а също така и най-младият играч с подобно постижение след Сеск Фабрегас от онази надпревара.

Германия не само остана без допуснат гол, но и спечели за първи път с повече от два гола на европейско от 20 години насам. През 1996 г. бе разбит отбора на Русия на „Олд Трафорд”.

Любимецът на феновете Марио Гьотце остана на пейката за сметка на Дракслер. Словакия направи четири промени.

Кедира затрудни Козачик преди от последвалия корнер Жером Боатенг да вкара първия си гол с екипа на Германия в 63-ото си участие. Защитникът, който беше под въпрос, посрещна от воле изчистена топка на дъгата и я прати в долния ляв ъгъл за 1:0 в 8-ата минута, превръщайки се в бързия реализатор за Маншафта на Европейско първенство.

Пет минути по-късно Бундестимът изпусна дузпа. Шкъртел очевидно бутна Гомес на една от гредите и реферът посочи бялата точка. Но Матуш Козачик усети ъгъла и спаси удара на Месут Йозил от бялата точка.

Футболистът на Арсенал е първият германски играч, който пропуска дузпа на Европейско първенство от 1976 г. насам. Преди 40 години това прави Ули Хьонес.

Йозил можеше да се реабилитира в 24-ата минута, когато Марио Гомес му свали една тока, но халфът от движение прати встрани от вратата.

Въпреки че Германия имаше пълна доминация, Словакия беше много близо до изравнителен гол в четири минути преди почивката, когато Куцка засече центриране на Пекарик с глава под гредата, ала Нойер брилянтно извади.

Две минути по-късно интригата на практика беше убита с втори гол за Германия. Дракслер направи рейд на аутлинията, навлезе в наказателното поле и достави за Марио Гомес, който вкара втория си гол на Евро 2016 и общо петия си на континенталния шампионат, с което се изравни с водещия реализатор на Бундестима на европейски финали Юрген Клинсман.

Бундестимът отправи 15 удара през първото полувреме – най-много от всеки друг тим на Евро 2016 преди почивката.

Юлиян Дракслер заби за 3:0 в 63-ата минута при корнер. Хумелс скочи най-високо и прехвърли към стоящия на задната греда Дракслер, който мощно от воле в близкия горен ъгъл не остави никакви шансове на Козачик.

С отлична тактическа дисциплина Германия успокои мача. Тони Кроос бе разколебан от Козачик в заключителните минути.

Така, Бундестимът си осигури четвъртфинал след 6 дни, когато ще срещне победителя от понеделнишкия сблъсък между Италия и Испания. Освен това изравни най-резултатната си победа изобщо на Европейско първенство - 1972 3-0 срещу СССР, 1996 3-0 срещу Russia, 2016 3-0 срещу Словакия)

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини