ЦСКА и Удинезе не се победиха в представянето на отбора на "Армията" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Срещата завърши 0:0, като двата отбора удариха по една греда

Обновеният ЦСКА завърши 0:0 с Удинезе при представянето на отбора пред своите фенове на стадион "Българска армия". Червените постигнаха пореден престижен резултат срещу тим от Сериа А. Припомняме, че по-рано през предсезонната подготовка "армейците" победиха Интер с 2:1.

В последната си контрола преди старта на шампионата момчетата на Христо Янев бяха подкрепени от над 10 хиляди "червени привърженици".

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите при атентата в Мюнхен.

"Армейците" имаха своите добри възможности за гол, но така и не успяха да отбележат. Преслав Йорданов тресна гредата в 15-ата минута, а на няколко пъти нападателят се размина на косъм от гола, пропускайки да засече за сантиметри топката.

Гостите също имаха своите добри възможности, които обаче бяха пропилени от Сапата и Янкто. Удинезе завърши мача с човек по-малко след червен картон на Фелипе Диаш получен за грубо нарушение срещу Диого Виана и ЦСКА доигра мача с човек повече на терена.

В 15-ата минута Преслав Йорданов бе изведен по отличен начин зад гърба на италианските защитници и стреля мощно с левия крак, но топката се отби в гредата.

В 28-ата минута се откри възможност за Удинезе, но Сапата бе изпреварен в последния момент от юношата на ЦСКА Чорбаджийски и опасността бе неутрализирана.

В 36-тата минута Удинезе също удари греда. След отбита топка от центриране от корнер Фелипе стреля мигновено и коженото кълбо срещна лявата греда на вратата пазена от Китанов.

В 42-та минута се откри нова добра възможност за италианците. Лоди намери Сапата в наказателното поле на ЦСКА, след което чернокожият футболист премина покрай Китанов и стреля, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Арсенио Нунеш центрира прекрасно към Преслав Йорданов, но нападателят не успя да засече топката, като се размина с нея за съвсем малко.

През второто полувреме бяха извършени множество смени от двамата треньори и играта се накъса.

В 62-ата минута  се откри чудесна възможност  пред Сапата, който бе намерен в малкото наказателното поле и стреля, но Господинов се намеси страхотно и спаси ЦСКА от сигурен гол.

В 74-тата минута главният съдия Никола Попов показа червен картон на Фелипе Диаш за грубо нарушение срещу Диого Виана и ЦСКА доигра мача с човек повече на терена.

В 77-ата минута хубав шут на Диого Виана от дистанция накара затрудни Карнезис, но все пак вратарят успя да боксира.

В самия край на мача гостите пропуснаха най-добрата си възможност в срещата. Топката попадна у Де Паул отдясно, който центрира по тревата във вратарското поле. При далечната греда Янкто изпревари Стойчо Атанасов но от метър пред голлинията намери начин да шутира над вратата.

С това се изчерпа всичко в срещата и ЦСКА и Удинезе не се победиха завършвайки 0:0.

Най-много аплодисменти при самото представяне на отбора получиха Божидар Чорбаджийски, капитанът Борис Галчев и треньорът Христо Янев.

стартовият състав на ЦСКА: Георги Китанов; Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Рафаел Перес, Антон Недялков, Кристиян Малинов, Арсенио Нунеш, Борис Галчев, Диого Виана, Станислав Маламов, Преслав Йорданов;

резерви: Анатолий Господинов; Петър Витанов, Пламен Гълъбов, Йордан Йорданов, Давид Симао, Самир Аясс, Кирил Десподов, Александър Георгиев

Съставът на Удинезе

Орестис Карнезис, Томас Oрто, Данило, Фелипе, Видмер, Баду, Лоди, Коне, Армеро, Теро, Сапата

резерви: Шуфет, Перисан, Самир, Бубвяич, Анжела, Еденилсон, Де Паул, Перица, Балич, Инигес, Хамди Харбауи, Янкто, Матос, Лукас Еванджелиста

Край на мача. ЦСКА завърши подготовката си с равенство срещу Удинезе.

90'+ 2 Страхотна възможнност за гстите. Топката попадна у Де Паул отдясно, който центрира по тревата във вратарското поле. При далечната греда Янкто изпревари Стойчо Атанасов но от метър пред голлинията намери начин да шутира над вратата.

90' Три минути добавено време на второто полувреме.

77' Хубав шут на Диого Виана от дистанция, Орестис Карнезис реши да не рискува и боксира встрани.

74' Червен картон за Фелипе Диаш за грубо нарушение срещу Диого Виана и ЦСКА е с човек повече на терена.

72' Сапата отсъпва мястото си на Перица

67' Давид Симао заменя Йордан Йорданов.

62' Играта напуска Преслав Йорданов, а неговото място заема Кирил Десподов.

62'  Чудесна възможност се откри пред Сапата, който бе намерен в малкото наказателното поле и стреля, но Господинов се намеси страхотно и спаси ЦСКА от сигурен гол.

60' Тройна смяна в Удинезе - Армеро, Лоди и Коне напуснаха, а на техните места се появиха Родриго де Паул, Ридер Матос и Якуб Янкто.

59'   Жълт картон за Стойчо Атанасов.

57'  Арсенио Нунеш излиза, а в игра влиза Самир Аясс.

54'  Още една смяна на Янев. Играта напуска Антон Недялков, а в игра влиза Петър Витанов.

46'  Две смени е направил Христо Янев. Анатолий Господинов ще пази през второто полувреме вместо Георги Китанов, а Йордан Йорданов заема мястото на Малинов в центъра на терена.

Начало на второто полувреме!!!

По традиция Novsport.com ще проследи всичко най-интересно посредством чат-коментар:

45'+2' Край на първата част. ЦСКА и Удинезе се прибират на почивка при резултат 0:0.

45' Арсенио Нунеш центрира прекрасно към Преслав Йорданов, но нападателят не успя да засече топката. Послед удар на Малинов, след който не излезе нещо интересно.

Добавеното време на първата част ще е 2 минути.

42' Нова добра възможност за гостите. Лоди намери Сапата в наказателното поле на ЦСКА, след което чернокожият футболист премина покрай Китанов и стреля, но ударът му не намери очертанията на вратата.

40' Сапата напредна и среля мощно, но фалцовият му удар излезе в аут.

36' Греда и на сметката на Удинезе. След отбита топка от центриране от корнер тя попадна на Фелипе, който мигновено стреля и топката се отби в лявата греда.

35' Хубав изстрел на Коне от границата на наказателното поле, но Китанов показа котешки рефлекс и успя да избие с върха на пръстите си в корнер.

33'  Груб фаул на капитана на гостите Данило срещу Чорбаджийски. Главният съдия Никола Попов даде първия жълт картон в мача. Той бе за италианския футболист.

27' Възможност за Унидене, но Сапата бе изпреварен в последния момент от юношата Чорбаджийски и опасността бе неутрализирана.

25' Играта отново е подновена. Все още двата отбора играят при резултат 0:0, като ЦСКА може да съжалява, за това, че не вкара гол.

22' Играта е прекъсната за няколко минути заради топлото време.

15' ЦСКА бе близо до гол! Преслав Йорданов бе изведен по отличен начин зад гърба на италианските защитници и стреля мощно с левия крак, но топката се отби в гредата.

4' Първи точен удар в мача. Галчев стреля мощно от границата на наказателното поле, но вратарят на Удинезе се справи.

3' ЦСКА се старае да задържа повече топката.

18:00 часа НАЧАЛО НА МАЧА. Срещата ще започне с минута мълчание в памет на жертвите при терористичната атака в Мюнхен.

17:10 часа Пред почти пълен Сектор "А" на стадион "Българска армия" бе представен целия отбор на ЦСКА и спортно-техническия щаб

17:00 часа В Борисовата градина има много хора, включително цели семейства с деца.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски