Монтана надви гърци с късен гол в последната си контрола

Маркиньос вкара и двете попадения за 2:1 над Ксанти

В последната си контролна среща преди началото на новия сезон в новата Първа професионална лига, играна на централния терен в Правец, Монтана победи с 2:1 гръцкия елитен Ксанти.

И двата гола за успеха вкара бразилският полузащитник Маркос Маркиньос.

Заради голямата жега двубоят на два пъти бе прекъсван, за да може футболистите да пият вода.

В 21-та мин. Даниел Генов получи отлична възможност да изпълни пряк свободен удар пред границата на наказателното поле, но стреля в стената.

Самият Генов бе спънат в 62-та мин. на 30 метра от вратата на гръцкия тим. Зад топката застана Маркос Маркиньос, който с топовен изстрел изпрати топката във вратата - 1:0 за Монтана.

Отборът на Ксанти изравни в 74-та мин., след атака отдясно и удар в далечния ъгъл на вратаря Христо Иванов. За удар без топка на противников състезател дошлият на проби в последния момент португалски нападател Камара бе изгонен с директен червен картон само 5 минути след като влезе като резерва на Атанас Илиев.

В последната минута на редовното време Маркиньос бе оставен непокрит на границата на пеналта и майсторски преодоля стража на гръцкия тим, донасяйки победата на Монтана.

Стартов състав на Монтана: 1.Христо Иванов, 23.Гийерме да Соуса-Шоко, 3.Иван Михов, 13.Раиф Мурадов, 6.Тихомир Трифонов, 8.Георги Коруджиев (72-Николай Чипев), 7.Даниел Генов (83-Иван Иванов), 16.Маркос Маркиньос, 9.Атанас Илиев (78-Камара-83-Костадин Дяков), 22.Сергей Георгиев (78-Фернандо да Силва), 10.Петър Атанасов (72-Андреас Васев).

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...