Левски сломи "бистришките тигри" в последната си контрола (ВИДЕО)

"Сините" с куп пропуски за крайното 2:1, Адениджи с два ранни гола в мача

Левски спечели с 2:1 контролата си срещу Витоша (Бистрица) играна на Терен 2 на стадион „Георги Аспарухов”.

„Сините” започнаха ударно последната си проверка и в 3-ата минута след многоходова акция Бабатунде Адениджи откри резултата с точен удар от дъгата на пеналта в долния ляв ъгъл на вратата.

Три минути по-късно отново нигериецът бе точен. Адениджи получи отдясно, навлезе в противниковото поле и с прецизен прехвърлящ удар покачи на 2:0.

В 30-ата минута Георги Костадинов можеше да направи резултата класически, но силният му удар мина встрани от вратата.

Витоша показа нападателна игра, която се увенча с успех в края на първата част, когато Кочилов получи на чиста позиция и намали на 1:2 в 43-ата минута.

След почивката футболистите на Левски създадоха много положения, но вратарят на гостите Михаил Иванов показа завидни рефлекси и опази мрежата си от трето попадение.

В  54-ата  Венци Христов падна в наказателното поле, за което главният рефер не отсъди дузпа, а веднага след това Ивайло Найденов от няколко метра право в ръцете на вратаря.

В 66-ата опасен удар на Венци Христов бе отразен, а в края на полувремето „сините” щурмуваха полето на „бистришките тигри”, но без успех.

Станислав Иванов от около 10 метра стреля над вратата, а секунди по-късно Венци Христов отправи неточен удар с глава. Отново Христов пробва да отбележи малко преди края на двубоя, но Михаил Иванов с плонж отклони топката и резултатът се запази непроменен до края на контролата.

Първият мач на Левски в Първа професионална лига ще бъде на 31 юли, неделя, от 19:00 часа.

ЛЕВСКИ - ВИТОША (БИСТРИЦА) 2:1

1:0 Адениджи (3)
2:0 Адениджи (6)
2:1 Кочилов (43)

ЛЕВСКИ: 29 Йоргачевич (46- Чворович), 23 Сандберг, 5 Александров, 4 Орачев, 3 Пиргов (68- Прохазка), 20 Аниете (45- Станислав Иванов), 11 Деса (84- Петър Иванов), 17 Бабатунде, 7 Нар (46- Христов), 8 Де Ноойер (46- Найденов), 70 Костадинов (46- Сашо Александров)

ВИТОША: 1. Михаил Иванов, 2. Лъчезар Котев, 27. Кристян Узунов, 14. Четин Садула, 18. Румен Дьонов, 8. Ивайло Лазаров, 19 Велизар Андонов, 11. Китан Ваилев, 20. Офоте Пол, 24, Николай Христозов, 7. Кристиян Кочилов