Битката за златото се нажежи – Марица догони Перун в класирането

Перун и Марица имат по 14 пункта, а третият във временното класиране – Божур волей (Божурище), е с 12

Истински горещо става в Националната отборна лига по плажен волейбол за жени. В премера от петия кръг Марица (Пловдив) взе реванш от лидера Перун (Варна), спечелвайки убедително с 4:0 победи.  След като домакините постигнаха два успеха и във втория състезателен ден от премерата, те настигнаха варненки по точки във временното класиране, като само благодарение на малко по-доброто си геймово съотношение Перун запазва първата си позиция.

В битката между вторите двойки на двата отбора Симона Николова & Йоана Николова не оставиха много съмнения в превъзходството си и постигнаха бърз успех с 2:0 (21:7, 21:15) над Деница Петрова & Сияна Балева за 31 минути. Първата част на срещата бе напълно еднопосочна. На терена сякаш имаше само един отбор и това беше този на домакините. Николова & Николова наложиха надмощие от самото начало и бързо стигнаха до разгромното 21:7. Във втория гейм и двете страни започнаха да допускат доста непредизвикани грешки и това доведе до по-равностоен развой на резултата. Във втората половина на гейма двата тима опитаха да се пресират взаимно, но двойката на Марица показа повече класа в заключителните моменти и Симона Николова с успешна атака затвори мача при 25:15.

След това и първата двойка на Жълто-сините – Теодора Симеонова & Дани Найденова, зарадва многобройните зрители по трибуните с чиста победа над първия тандем на Перун – Никол Николова & Стефани Кьосева – 2:0 (21:12, 21:11), оформено след 32 минути игра. Двата тима влязоха в люта битка точка за точка през първата половина на първия гейм. През втората обаче, серия от отлични сервиси на Дани Найденова помогна на маричанки да дръпнат в резултата. Пак тя, оставена без блокада, с мощна атака затвори частта при категоричното 21:12.  Вторият гейм се разви по много подобен начин и крайният резултат не беше много различен – 21:11 за Марица и 4:0 победи в премерата.

Перун и Марица имат по 14 пункта, а третият във временното класиране – Божур волей (Божурище), е с 12, но и с една изиграна премера по-малко. Оттук нататък е възможно всякакво подреждане на тримата призьори. Утре и вдругиден, 28 и 29 юли, Божур волей посреща Марица в отложена премера от четвъртия кръг, а на 2 и 3 август гостува на Перун за последната премера за сезона, след която ще стане ясно и крайното класиране.