Барселона даде начало на подготовката с рутинна победа над Селтик (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лео Меси изигра едно полувреме в първата контрола на своя отбор

Отборът на Барселона победи Селтик с 3:1 в мач от International Champions Cup на стадион "Авива Стейдиъм" в Дъблин. Това беше първата контрола на тима за лятото, а Лионел Меси записа 45 минути на своята сметка.

Головете за "блаугранас" отбелязаха Арда Туран и Мунир Ел Хадади, като между тях Лей Грифитс бе изравнил резултата преди Ефе Амброус да си отбележи автогол.

Още в 11-та минута каталунците излязоха напред с попадението на Арда Туран, след като Переу му асистира. Турският халф получи топката малко преди наказателното поле и без подготовка я прати неспасяемо в горния десен ъгъл на Крейг Гордън.

В 29-та минута Селтик успя да върне равенството на таблото, след като Лей Грифитс намери път покрай вратаря на Барса днес Жорди Масип. Резултатът се запази такъв само две минути, след като защитникът на "детелините" Ефе Амброус в опита си да изчисти центриране отляво, прати топката в собствената си врата.

Четири минути преди почивката младият талант на Барселона Мунир Ел Хадади вкара и трети гол за своя тим, след като Луис Суарез увлече Амброус и Гордън около себе си и върна топката към испанеца, който сам на празна врата не сбърка.

През втората част интересните положения бяха рядкост, като се извършиха куп смени, тъй като двамата треньори искаха да видят състоянието на повечето си налични футболисти.

Така Барса започна с успех подготовката си за новия сезон, като следващите контроли пред каталунците са срещу Лестър на 3-ти август, Ливърпул на 6-ти август и Сампдория на 10-ти август.

Алваро Мората отново се връща в Ювентус?