Аржентина отпадна от олимпийския турнир по футбол (ВИДЕО)

Португалия и Хондурас се класираха напред

Аржентина отпадна от футболния турнир на Олимпийските игри след равенство 1:1 срещу Хондурас, който се класира за четвъртфиналите заедно с Португалия.

Двукратният олимпийски шампион Аржентина се нуждаеше от победа, за да достигне фазата на елиминациите, но не успя да победи Хондурас в столицата Бразилия.

Антъни Лозано вкара за Хондурас в 75-ата минута, а Маурисио Мартинес беше точен за Аржентина в добавеното време.

Докато резултатът беше 0:0, двата отбора пропуснаха по една дузпа. Ударът на капитана на Хондурас Брайън Акоста беше спасен от вратаря на Аржентина Джеронимо Рули преди почивката, докато плеймейкърът на „гаучосите” Анхел Кореа удари греда в 55-ата минута.

Португалия завърши 1:1 срещу Алжир в Бело Оризонте, за да завърши на първо място в групата със 7 точки. Хондурас и Аржентина приключиха с по 4 точки, но страната от Централна Америка е с по-добра голова разлика.