Сълзи от радост на „Маракана”: Бразилската мечта се сбъдна (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Златистите” за първи път са олимпийски шампиони след победа с дузпи над Германия

Отборът на Бразилия за първи път в историята си стана олимпийски шампион по футбол, след като победи с дузпи на финала Германия.

Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1, а после „златистите” не пропуснаха нито веднъж от бялата точка и в крайна сметка триумфираха с 5:4, за да вземат златните медали в четвъртото си участие на финал.

Този път срещата се игра на пълния до краен предел стадион „Маракана” и завърши със сълзи от щастие в очите на футболисти и фенове.

Бразилците започнаха по-силно срещата и като цяло имаха предимство през по-голямата част от игровото време, но Германия игра дисциплинирано в отбрана и с доза късмет стигна до равенството след 120 минути.

Голямата звезда на домакините Неймар откри резултата в 27-ата, когато изпълни перфектно свободен удар и прати топката първо в горната греда, а после в мрежата.

Почти 80 000 зрители на стадиона изпаднаха в екстаз, но малко след почивката бяха смълчани от капитана на Германия.

В 59-ата минута Макс Майер възстанови равенството с хубав гол, след като бе оставен непокрит в пеналта и засече пас по земя за 1:1.

При този резултат дойде и края на редовното време, въпреки че в края бразилците сериозно натиснаха.

В 76-ата минута Неймар изведе Фелипе Андерсон в коридор сам срещу вратаря на германците, но бранител изби топката точно преди футболистът на Лацио да я изстреля към вратата.

В 78-ата капитанът Неймар се разходи между четирима германци и отправи чудесен удар, преминал на сантиметри от целта.

В крайна сметка се стигна до продължения, а в тях попадения не паднаха и двата отбора трябваше да излъчат победителя с дузпи.

Матиас Гинтер и и Ренато Аугущо изпълниха неспасяемо първите удари, а после Серж Гнабри вкара с доза късмет.

Той не изпълни добре дузпата си, но вратарят Уевертон позволи топката да се удари в ръцете му и после да мине под него.

Последваха безкомпромисни изпълнения на Маркиньос, Юлиян Бранд, Рафиня и Шюле, а после Луан направи 4:4.

Ударът на Нилс Петерсен обаче бе спасен от Уевертон и Неймар получи шанс да сложи точка на спора.

Той хладнокръвно го стори, а после не можа да сдържи сълзите си, защото изведе страната си за първи път в историята до олимпийския футболен връх.

В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола