Наполи и Интер с провали още на старта в Италия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аталанта и Лацио сътвориха голово шоу, Сасуоло би икономично преди реванша в Лига Европа

Вицешампионът от миналия сезон на Серия А Наполи започна неубедително новата кампания в Италия. Като гости на новака Пескара, футболистите на Маурицио Сари трябваше да се връщат в мача от резултат 0:2.

Ахмед Бенали в 8-та и Джанлука Каприари 10 минути преди почивката, дадоха солиден аванс на „делфините“, след като през цялото първо полувреме Наполи не успяхва да намерят играта си.

Все пак, през втората част влезлият като смяна Дрис Мертенс върна равенството с два гола между 60-та и 63-та минута, но до пълен обрат не се стигна. Така неаполитанците започват много неубедително ерата си след Гонсало Игуаин и сякаш липсата на голмайстора може да се окаже по-сериозна от очакваното.

Интер също разочарова своите фенове, след като претърпя загуба от Киево като гост. Франк Де Буур дебютира в Серия А по най-лошия възможен начин, след като бившият футболист на градския съперник Милан Валтер Бирса на два пъти прати топката в мрежата на „нерадзурите“.

Четири минути след почивката, словенецът откри резултата, а в 81-та сложи точка на спора, подпечатвайки трите точки за веронци с втори гол.

Чиро Имобиле вкара в своя дебют за Лацио, но два гола на Франк Кеси за Аталанта завързаха мача и го превърнаха в трилър, приключил 4:3 за гостите от Рим. Новият треньор на Аталанта Джан Пиеро Гасперини дебютира начело на тима в пълен състав.

Палоши удари греда преди Лацио да вкара три гола до 33-ата минута чрез Имобиле, Худ и Ломбарди в своя дебют в Серия А.

Букари Драме от Аталанта бе откаран в болница още през първото полувреме, след като получи удар в главата.19-годишният дебютант в Серия А Франк Кеси намали до минимум изоставането на домакините повече от 20 минути преди края. Двубоят в Бергамо обаче не беше приключил. Данило Каталди стана от пейката и почти веднага отбеляза за 4:2. Аталанта не се предаде и в добавеното време Андреа Петаня, преотстъпен от Милан, оформи крайното 3:4.

Ивайло Чочев остана на пейката при загубата на Палермо с 0:1 у дома от Сасуоло. Единствения гол отбеляза Доменико Беради от дузпа в 31-ата минута. Палермо остана с 10 души в края за втори жълт картон на Слободан Райкович.

Болоня на Роберто Донадони доминираше цял мач, но трябваше да чака 86-ата минута, когато Матиа Дестро донесе минималния успех над абсолютния дебютант Кротоне, а магия на Луис Мориел донесе победата 1:0 на Сампдория като гост над Емполи при завръщането на Марко Джампаоло на „Кастелани”. Масимо Макароне пък видя червения цвят.

При завръщането си в Серия А Каляри поведе на „Мараси” срещу Дженоа, но домакините вкараха три гола за 10 минути и грабнаха трите точки.