Динамо (Загреб) хвана последния влак за Шампионска лига (ВИДЕО)

Хърватският шампион ликува след драма и продължения в Австрия

Динамо (Загреб) стана последният 32-и отбор, който се класира за групите на Шампионска лига след голяма драма в Австрия. Хърватският шампион губеше с 0:1 от РБ Залцбург до 87-ата минута, но Жуниор Фернандеш прати мача в продължения с изравнителен гол, а в 95-ата минута Судани вкара безценния победен гол, който прати Динамо при най-добрите.

Така след 1:1 в първия мач Динамо спечели сблъсъка с 3:2 и влезе в Шампионска лига за втора поредна година.

Домакините от Залцбург започнаха добре мача и поведоха с много атрактивен гол в 22-ата минута. Десетката Валентино Лазаро с първото докосване подмина съперник на централната линия и се устреми напред, финтира и бранителя Сигали, а после вкара над вратаря за 1:0.

Динамо бе на прага на отпадането, но чилийският атакуващ халф Жуниор Фернандеш успя да изравни в 87-ата минута и вкара мача в продължения.

Австрийците бяха в шок и пуснаха втори гол още в петата минута на първите допълнителни 15. Алжирецът Судани прониза вратаря Валке и Динамо (Загреб) ликува с крайния успех.

На жребия в четвъртък Динамо ще е в четвърта урна заедно с Лудогорец.