Бърнли отпадна от четвъртодивизионния Акрингтън Стенли за Купата на Лигата

Без Бодуров, Фулъм изхвърли Мидълзбро, Съндърланд и Борнемут отсрамиха Висшата лига

Елитният Бърнли отпадна от четвъртодивизионния Акрингтън Стенли във втория кръг за Купата на Лигата в Англия.

„Виненочервените” излязоха с доста резерви пред малко над 3 000 зрители на стадиона в Акрингтън броени дни след успеха си с 2:0 над Ливърпул във Висшата лига.

Лукас Юткиевич направи най-големите пропуски за елитния тим и мачът влезе в продължения. Задаваха се и дузпи, но левият бек на Акрингтън Мати Пиърсън съкрати мача с победен гол за домакините в 120-ата минута.

Николай Бодуров не беше в групата на Фулъм, който отстрани друг елитен тим - Мидълзбро с 2:1 също след продължения.

Дейвид Нюджънт даде преднина на Боро още в осмата минута, но белгиецът Джулиен де Сарт си вкара автогол и изравни в началото на втората част.

В 113-ата минута Ласе Кристенсен вкара победния гол за Фулъм, който продължава напред.

Други два тима отсрамиха Висшата лига тази вечер.

Съндърланд надви у дома третодивизионния Шрюсбъри с 1:0. Аднан Янузай вкара първия си гол за своя нов клуб в късната 83-а минута.

Борнемут надви Моркамб от четвърта дивизия с 2:1 като гост. Макс Градел откри в 8-ата минута, но Стоктън изравни бързо в 14-ата.

Все пак Марк Уилсън вкара победен гол за „черешките” в 54-ата минута.